Мутований штам вірусу SARS-CoV2 нині відомий як «Дельта». Із серпня у Чернівецькій області фіксують випадки саме цього штаму. Він має свої особливості і, до речі, це далеко не завжди втрата смаку чи нюху. Про це ІА АСС розповіла Анюта Сидорчук, доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Буковинського державного медичного університету.
«Основні клінічні ознаки штаму «Дельта» – біль у горлі, головний біль, нежить, чхання, першіння в носі та горлі, підвищення температури тіла. Менш характерні – кашель і втрата чи спотворення відчуття нюху, - розповідає лікарка. – Підступність цього штаму в тому, що він надзвичайно швидко поширюється від людини до людини. Саме тому дуже важливі індивідуальні заходи для зниження епідемічного ризику».
Наші новини є у Facebook
1. Варто пам’ятати, що найвищий ризик захворіти на коронавірусну інфекцію «Дельта» мають діти і підлітки, тоді як попередні штами вражали переважно людей зрілого, похилого і старечого віку.
Тяжче хворіти можуть невакциновані від COVID-19.
2. Рекомендовано щепитися вакцинами, які, за даними літератури, можуть забезпечити кращий захист. До прикладу, за даними Центру охорони здоров’я Великобританії, курс щеплень вакциною Pfizer на 88% ефективний від появи симптомів і на 96% ефективно попереджає госпіталізацію у зв’язку з тяжким чи ускладненим перебігом. Водночас вони оприлюднили аналогічну ефективність курсу щеплень вакциною AstraZeneca – на 60% і 93% відповідно.
3. Масковий режим, соціальне дистанціювання (до 3 метрів!), гігієна кашлю залишаються необхідними заходами. А в поєднанні із щепленнями - можуть пригальмувати поширення цієї інфекційної хвороби.
4. У випадку появи ознак хвороби, треба одразу звернутися до лікаря і дотримуватися всіх його рекомендацій.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами