Усі пацієнти мають можливість побачити, які хіміопрепарати є у Чернівецькому онкодиспансері на сайтах: onko.cv.ua, "є ліки", або в приміщеннях стаціонару, розповів у програмі Суть Речей на Радіо 10 Ілля Тащук, координатор групи експертів за фахом "Онкологія".
"Кожен пацієнт може подивитися, якщо у нього йде наступний курс хіміотерапії, чим ми можемо його забезпечити, а чим не зможемо. І відповідно, якщо ми говоримо про забезпеченість у стовідсотковому плані від потреби, то на 2019 рік поставок було максимум відсотків на 40. Я думаю, що загальна забезпеченість зараз хіміопрепаратами сягає максимум 30 відсотків, як на мене", - зазначив Ілля Тащук.
Забезпеченість ліками, яких потребують онкохворі діти, краща, ніж у дорослих, сказав у програмі Суть Речей на Радіо 10 Михайло Гнатюк, завідувач кардіоонкогематологічним відділенням обласної дитячої клінічної лікарні Чернівців.
"У нас трішечки краще, у нас є ліки, хоча ми отримували за 2018 рік, зараз почали отримувати за 2019 рік, у нас є практично 97 відсотків ліків і плюс, ви ж розумієте, туди входить не тільки хіміотерапія, туди йде ще терапія супроводу. Тому що у нас надзвичайно потужна хіміотерапія і там потім ідуть ускладнення, обов’язково нам потрібні імуноглобуліни, антибактеріальна терапія, ми зараз забезпечені відсотків на 96-97. І я скажу, що можна працювати, тому що коли є медикаменти, нам краще виводити дітей з септичних станів", - розповів Михайло Гнатюк.
Лікарі-онкологи також розповіли про забезпечення обладнанням для лікування хворих та чого у краї не вистачає. Ілля Тащук зазначив, що продовжується реконструкція відділень Чернівецького онкодиспансеру. Нагадаємо, нещодавно у медзакладі запрацювало оновлене відділення променевої терапії. Нині у Чернівецькій області немає лінійних прискорювачів для опромінення пухлин, які знаходяться на великій глибині. Але аби розмістити два лінійних прискорювачі, необхідно побудувати окреме приміщення.
"Поки що ми, на жаль, у цьому плані не просунулися вперед. Ми маємо проектно-кошторисну документацію, але фінансування не затверджене. Як на нашу думку, будувати потрібно в кожній області. Це більше 18 мільйонів і це не глобальні кошти, тому що глобальними коштами я би вважав закупівлю двох лінійних прискорювачів, це від 50 до 70 мільйонів гривень. Це обладнання мало б бути придбаним централізованими закупівлями МОЗу по регіонах. В першу чергу для того, щоб підійти до централізованих закупівель обладнання, потрібно мати приміщення куди його поставити", - зауважив Ілля Тащук.
Він також додав, що в онкодиспансері оновили обладнання для рентгенотерапії.
"Було отримано універсальний апарат для рентгенотерапії, це опромінення поверхневих пухлин, які знаходяться до двох сантиметрів глибини від шкіри. Він є надсучасним і такі локалізації ми можемо абсолютно адекватно і нормально опромінювати на цьому обладнанні", - розповів Ілля Тащук.
У медзакладі працює також апарат дистанційної терапії та апарат для внутрішньопорожнинного опромінення.
Для лікування онкохворих вкрай не вистачає лінійного прискорювача, зазначає і Михайло Гнатюк.
"Нам він вкрай необхідний, тому що за минулий рік у нас було 7 дітей, у цьому році є ще троє. Торік вони всі їхали або в Рівне, або в Київ, або у Хмельницький. Це дуже важко возити дітей на опромінення, тому що потрібно. Тому лінійний прискорювач вкрай необхідний для дорослих і ще більше для дітей", - сказав Михайло Гнатюк.
Читайте також: Рак молодшає: скільки буковинців захворіли минулого року
Є форми раку, до яких медики не можуть дістатися хірургічним шляхом, тому пацієнтам необхідне опромінення, зазначають лікарі-онкологи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами