У День архітектора України у Чернівцях творча група організувала інтерактивну мінівиставку «Архітектура Чернівців: втрачена та збережене», пише Медіа агентство АСС. Це відібрані із 4 тисяч світлин кращі 70 зразків, де показане місто у процесі становлення та будівництва 150 років тому.
«Тут кожна світлина унікальна. Ми зробили великий обсяг роботи, шукали по архівах, у різних джерелах, а потім у фаховому колі архітекторів відібрали найкращі. Виставка інтерактивна. Біля зображення є QR-код. Вертикальний код переводить відвідувача на коментар від творчої особи про даний об’єкт, а горизонтальний – покаже оживлену світлину за допомогою ШІ, де карети, люди гуляють старовинними Чернівцями», - каже Ярослав Бойко, архітектор.
Також на заході вручили дипломи студентам архітектурних спеціальностей за кращі дипломні проєкти.
Отримуйте новини в Telegram
Культурна платформа профінансована міською радою дозволяє втілити у життя соціальні та культурно важливі проєкти.
Творча команда у рамках цього проєкту «Місто, що говорить: спадщина в деталях», уже провела кілька заходів.
Зокрема, місцева організація Національної спілки архітекторів України в Чернівецькій області організували лекцію з екскурсією та майстер-клас. Лекцію з екскурсією «Практики відновлення історичних будівель» провів архітектор Степан Герц, який розповів учасникам про реставрацію фасадів Костелу Найсвятішого Серця Ісуса, а також реставрацію фасаду нежитлового будинку на вул. Кафедральній, 4 - Головній, 60 в м. Чернівці. Раніше реставрували старовинні двері з будинку на вулиці Хмельницького , 64.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами