Про рецепти протидії політичній корупції йшлося в Українському Народному Домі під час круглого столу, організованого Чернівецькою громадською організацією «Комітет виборців».
За результатами круглого столу Комітет виборців виходить з наступними пропозиціями:
1) партіям заборонено витрачати гроші з держбюджету на політичну рекламу (зараз ми маємо інформацію, що «Самопоміч» із 42,6 млн. грн. держфінансування, 22,7 млн. витратила на ЗМІ (з них 17 млн. – на власну газету). На рекламу витрачала й Радикальна партія Олега Ляшка, про що публічно повідомляли її лідери. Є підозри, що гроші «Народного Фронту» також були направлені на ЗМІ. Адже в грудні ми бачили масштабну інформаційну кампанію по телебаченню. Така ситуація не сприяє розвитку партій, тому ми пропонуємо її змінити, заборонивши проведення рекламних кампаній за кошти платників податків;
2) чітко встановлювати перелік того, на що партії можуть витрачати кошти (ключове – це робота із виборцями та навчання власних партійців. Це можуть бути гроші на оренду офісів, зарплати апарату, створення аналітичних центрів при партіях);
3) передбачається, що 70% коштів партія має направити на розвиток її місцевих осередків і лише 30% залишаються в центрі. Це сприятиме реєстрації осередків як юридичних осіб (щоб кошти надходили на відповідний рахунок) і загалом підвищить якість мережі партій.
За нецільове використання коштів у законопроекті передбачено кримінальну та адміністративну відповідальність. Також НАЗК може зупинити держфінансування партії, якщо буде встановлено відповідні факти.
Джерело: buktoloka.com.ua
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами