З 24 лютого, коли почалося повномасштабне вторгнення росії, громада Чернівців прихистила десятки тисяч внутрішньо переміщених осіб зі східних та південних областей. У Чернівцях наразі 900 переселенців проживають у дитсадках та школах. Міська влада намагається розселити вимушено переміщених осіб із закладів освіти до 1 вересня. Адже навчальні та дошкільні заклади міста готуються до нового навчального року. Про це на пресконференції розповів мер міста Роман Клічук, пише Медіа агентство АСС.
Отримуйте новини в Telegram
«Можливо їх вдасться переселити у гуртожитки, ми очікуємо інформацію від університетів та училищ про наявність вільних місць», - зазначив Роман Клічук.
Українців, які вимушені були покинути власні домівки через окупацію та активні бойові дії у їхніх регіонах, також розселятимуть в Чернівцях у спеціально зведеному модульному містечку. Вже восени люди зможуть оселитися у тимчасовому помешканні, яке планують розташувати у Садгорі. Гроші на його облаштування надасть Європейський Союз та уряд Німеччини, зроблять це в рамках проєкту «Програма ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України», повідомили в міській раді.
Відповідну угоду про співпрацю вже підписав виконавчий комітет Чернівецької міської ради та федеральна компанія GIZ, яка виступає безпосереднім виконавцем проєкту.
«Люди, які поселилися у нас, отримують гарячу їжу та всі необхідні речі. Ми повністю облаштовуємо їх побут і надаємо все, чим вони повинні бути забезпечені. Частина внутрішньо переміщених осіб наразі змушені проживати в приміщеннях шкіл та дитсадків, що створюватиме перешкоди для початку навчального року. Встановлення тимчасового модульного містечка допоможе принаймні частково розв'язувати ці питання та забезпечити людей більш пристосованим житлом», - заявив міський голова Чернівці Роман Клічук.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
На облаштування містечка партнери нададуть три мільйони євро. Згідно з планом, воно зможе прийняти до 250 переселенців, а дві третини модулів будуть спроєктовані саме для проживання сімей. Інші - для індивідуального проживання. Попередньо очікують, що люди зможуть проживати в містечку упродовж 3 років – до моменту завершення відновлення постраждалих від війни областей.
«У співпраці з Чернівецькою міською радою ми потурбуємося про те, щоб люди мали повноцінну кухню та душову кімнату, а в модульних будинках взимку було тепло», - розказав Андрій Гарбуза, керівник компонента Проєкту в німецькій компанії GIZ.
Довідково: Проєкт «Програма ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України» співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Проєкт працює з громадами 10 південних та східних областей України, щоб забезпечити мешканцям комфортний та ефективний доступ до якісних місцевих адміністративних, медичних та соціальних послуг. З початком повномасштабної війни проєкт надає екстрену допомогу партнерським громадам, а також допомагає громадам на заході України працювати з внутрішньо переміщеними особами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами