Рік реформи, англійської мови та перемог на олімпіадах і Міжнародних змаганнях – підсумовуємо 2016 в освітянській галузі Чернівців.
2016 – рік реформ в українській освіті. І розпочалися ці реформи з початкової школи. Колегія Міністерства освіти і науки України затвердила 13 оновлених та "розвантажених" навчальних програм для школярів 1-4 класів.
"Ми підходили до розвантаження дуже відповідально, треба постійно пам’ятати, що програми надбудовують одна одну й не можна просто так щось висмикувати з них. Найважливішим для нас було підняти якість освіти, а не якимось чином її опустити. Тому ми залишили якісні показники – що має вміти дитина, але в цих програмах змінили дорогу до їх досягнення", - зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Зокрема, для першачків скасували оцінки, дозволили їм, до сформування навичок письма, користуватись простим олівцем, а педагогам порекомендували замість червоної ручки користуватись зеленою. Домашніх завдань теж пообіцяли задавати менше. Що ж до оцінювання – то тепер це конфіденційна інформація, яка стосується лише вчителя, дитини та її батьків, тобто навчальні досягнення учнів не мають озвучуватися на батьківських зборах чи вивішуватися публічно у вигляді різноманітних рейтингів. Ці зміни в початковій школі не були надскладними і педагоги, і учні до них швидко адаптувалися. Складніше було школярам 4-х та 7-х класів. Їм бракувало підручників. Як тоді пояснювала міністр освіти і науки України затримка з підручниками для 4 та 7 класів виникає тому, що починаючи з 2015 року їх друк фінансується на 50% за рахунок коштів державного та на 50% з місцевих бюджетів. Держава виконує свої зобов’язання в повному обсязі – надрукувала і доставила в регіони підручники. Однак, друк та доставка решти підручників для 4 і 7 класів цілком залежить від місцевих органів влади. Аби подивитися, як виконуються всі реформи в освіті, Лілія Гриневич особисто відвідала Чернівці. Вона побувала на посвяті першокурсників ЧНУ ім. Ю. Федьковича, взяла участь у відкритті нового корпусу ЧНУ на вулиці Рівненській
та навчально-виховного комплексу «Лідер» на вулиці Бережанській.Ще більше діток матимуть змогу відвідувати і новий садочок у Ленківцях. Ремонтні роботи, як повідомив міський голова Олексій Каспрук, вже вийшли на фінішну пряму.
Ще один ДНЗ з’явиться вже наступного року. Він буде у колишній будівлі департаменту ЖКГ. Необхідні роботи вже розпочалися. Загалом, до нового навчального року в садочках міста відкрили більше десятка додаткових груп. Щоправда, не лише відкриттями та реформами запам’ятається цей рік. 2016-ий в Україні оголосили роком англійської мови. Задля популяризації іноземної мови у Чернівцях сесія міськради навіть затвердила відповідну програму. Діятиме вона до 2020 року, а її кошторис складе 3,5 млн. грн. За гроші цієї програми покращують матеріально-технічну базу кабінетів та купують необхідну літературу. Зокрема, у вересні для чернівецьких школярів придбали 812 підручників англійської мови. Освітяни певні, книги видавництва OxfordUniversityPress, CambridgeUniversityPress, PearsonEducation, допоможуть старшокласникам готуватися до ЗНО.
Підсумовуючи рік англійської, головна освітянка області Оксана Палійчук зазначила, за кількістю школярів, які набрали від 160 до 199,5 балів на ЗНО з цієї іноземної мови, Буковина посіла 3-е місце в державі (після Львівської області та м. Києва), а учениця Чернівецької гімназії №2 Лісова Марина набрала 200 балів. Загалом, 2016-го шестеро чернівецьких випускників отримали максимум балів з ЗНО. По одному випускнику набрали 200 балів з української мови і математики, по двоє – з історії України та, як вже зазначалось, англійської мови. Потішили результатами цього року чернівецькі учні і на Всеукраїнських олімпіадах, турнірах, спортивних змаганнях та конкурсах. Приміром, 4 медалі привезли чернівецькі школярі з XXIII Міжнародній конференції молодих вчених “ICYS-2016», яка проходила у Румунії.
Учень 10 класу Чернівецької гімназії № 5 Артур Качур здобув срібну медаль на ХХІ Міжнародній учнівській олімпіаді з астрономії, яка проходила цієї осені в Болгарії.
А юні чернівецькі спортсменки привезли десять нагород з Міжнародного турніру з плавання, який нещодавно проходив у Берліні.
Нагороди здобували і педагоги міста. Зокрема, вчитель англійської мови Чернівецької гімназії №5 Яківчик О.М. стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2016» і зайняла ІІ місце в державі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами