Їхнє уміння уже п’ять років відзначають на міжнародних конкурсах призовими місцями. Як народилась ідея оживляти пластилінових героїв – дізнавались журналісти ІА АСС.
У чернівецькій школі №41 як на міні-продашні: за знімальний майданчик – перевернуті парти, світлодіодні прожектори, фотоапарати, комп’ютер для монтажу.
"Перший рік у нас усе було з підручник матеріалів, обкладались лампами, штатив скотчем до підлоги приклеювали, він гойдався, був нестабільний, тому і результат не був ідеальним, але навіть тоді ми змогли вибороти призове місце на міжнародному конкурсі", - розповідає керівник гуртку та вчителька інформатики Грета Фрейліхман.
Учениця Марія зараз в 11 класу. Почала захоплюватись фотографією кілька років тому. Гурток з анімації – саме те, що захопило дівчину відразу.
"Ідеї беремо з історії, притч, потім додаємо щось чи забираємо, аби динаміка була. На ліплення фігурок, написання сюжету, зйомку і виготовлення кінцевого продукту іде до двох тижнів", - ділиться учениця Марія Тацюк.
За динаміку у кадрі та змістовні сюжети її роботи перемагали на міжнародних конкурсах комп’ютерної анімації серед шкіл ОРТ в країнах СНГ та Балтії. Свої навики дівчина передала подругам з гуртку із молодших класів.
"Завдання всієї команди – робити плавні рухи, без смикання, аби композиція не змістилась. Перевертаємо фігурки, а коли імітували потоп і героя, який ішов під воду, ми по частинах відрізували фігурці тулуб і робили його меншим, нібито під водою", - описує процес учениця 8 класу Жанна Дарійчук.
Читати: Анімаційний мультфільм вчительки з Чернівців переміг у конкурсі
Як у пластилінові творіння вдихнути життя – добре знає режисер монтажу. Його завдання - зацікавити глядача і занурити його у світ казки.
"Тут терпеливість має бути. На 2 хв треба 400 кадрів чистого матеріалу. Зараз у нас 36 кадрів, я беру по 0,2 сек. тривалості кадру. Вийде досить добрий короткий епізод", - говорить монтажник Максим Хабаров.
Працювати з пластиліном – це завжди приємно, ділиться вчителька, це живий матеріал, відчуває тепло рук. Щоправда, поки самі не навчились ліпити, тож до співпраці запрошують професійну художницю Фаїну Савраневську. Вона вміє робити фігурки мобільними та легкими: закладає сірники у суглоби, а всередину корок чи фольгу, аби пластиліну ішло менше.
"Це дуже цікаво оживляти фігурки, весело з друзями проводити час, і взагалі - цікавий досвід", - усміхається учениця Анжеліна Радик.
Щоразу учасники зйомок придумують щось нове: то на зеленому фоні знімають, то целофаном імітують воду, то працюють з живим вогнем у композиції (запалюють та гасять свічку для кожного окремого кадру).
У планах учнів та вчителів не один сценарій та бажання й надалі перемагати на профільних конкурсах.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами