Пан де калатрава (шарлотка з хлібу та молока), запіканка пшоняна з гарбузом, яблука каркаде – і це лише кілька позицій в шкільному меню за рекомендацією кулінара Євгена Клопотенка.
Про реформування харчування в освітніх закладах говорили під час наради-семінару у Лужанській школі.
"Нам пропонують цікаві нові форми харчування. От каша з гарбуза. Своєрідна інтерпретація. Діти до такого не звикли. Не всі батьки будуть готувати вдома гарбузові каші. А нам ще з осені треба було забезпечити себе цими овочами. Будемо влітку думати, чим ще збагачувати зимові запаси", - говорить заступник директора Лужанської школи Оксана Куриш.
У шкільних їдальнях дітей досі годують за радянськими нормативами. Цю проблему повинна вирішити реформа: змінити нормативну базу, відремонтувати харчоблоки, купити нову техніку, запропонувати моделі організації харчування.
"Ще з психології відомо, коли запропонувати дитині лише морквину – вона відмовиться. Треба дати вибір: морква чи буряк, і тоді учень думає та обирає. Варіанту з відмовою майже не виникає. От такий вибір буде її рухати вперед і змушувати думати, а що краще і чим корисне. Або ще варіант: писати іменні картки з прізвищем школяра, мовляв, такого-то учня запрошують скуштувати блюдо, яке приготували саме для нього", - коментує в.о. директора департаменту освіти та науки ОДА Надія Періус.
Читати: Нове меню в чернівецьких школах: думки кухарів та лікаря (ВІДЕО)
Зараз існує три моделі мультипрофільного харчування: «шведський стіл», два-три меню на вибір та напівфабрикатна лінійка.
"Все нове викликає дискусію. Клопотенко пропонує вживати відстояний бульйон. Або лимонад готувати не з лимону, а з лимонної кислоти. А у млинці використовувати таку муку, після якої вони як гумові. Все будемо вивчати і шліфувати. Змушувати учнів їсти нові страви не варто. А можна зіграти на авторитетах. Приміром, вчитель фізкультури буде казати, аби бути сильним, слід вживати таку-ту їжу. І буде пропонувати страви з шкільного меню", - розповідає Ірина Палагнюк, заступник директора ПТУ№8.
Фахівці додають, що культура харчування прививається ще з дому. Батьки мають пояснювати, вчителі на уроках біології, валеології, керівники у молодших класах повинні говорити про здорове харчування. Не з їдальні іде початок. Просвітницька робота має іти зусебіч.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами