Свій День народження Софія Михайлівна святкує двічі. Через помилку в паспорті співачки записано, що вона народилася 9 серпня. Співати Ротару навчила сліпа старша сестра Зінаїда, яка володіла унікальним слухом.
У дитинстві Софія Ротару активно займалася спортом і легкою атлетикою, і навіть стала чемпіонкою школи з багатоборства. До речі, завдяки саме спортивним навичкам, Ротару без дублерів-каскадерів виконала ролі в стрічці «Де ти, любов?», де проїхала по вузькій насипу в море на мотоциклі і в картині «Монолог про кохання», де займалася віндсерфінгом.
Музичний дар у Софії Ротару відкрився досить рано. Спочатку 7-річна співачка співала у шкільному і церковному хорі (через це її навіть погрожували виключити з піонерів).
Юну Ротару приваблював театр. Дівчинка навіть відвідувала заняття в драмгуртку, а одночасно з цим співала народні пісні в гуртку художньої самодіяльності. А вночі брала єдиний шкільний баян і йшла в сарай підбирати улюблені молдавські пісні.
Читати ще: Софія Ротару відштовхнула настирливого фаната під час концерту (відео)
Перший успіх прийшов до Ротару вже в 1962 році. Саме в цьому році Софія перемогла в районному конкурсі художньої самодіяльності. Він-то і відкрив їй дорогу на обласний огляд у Чернівцях, де співачка так само посіла перше місце. За силу голосу земляки називали її «Буковинський соловей».
Після здобутих перемог, Софію Ротару відправили в Київ на республіканський фестиваль народних талантів. Тут талановиту дівчину знову чекала перемога. Після конкурсу фотографію співачки помістили на обкладинку журналу «Україна» в 1965 році. Побачивши фото в Ротару закохався її майбутній чоловік Анатолій Євдокименко. Чоловік так само захоплювався музикою і мріяв про створення ансамблю. Після зустрічі він створив для Софії естрадний оркестр.
Після закінчення школи Софія Ротару вже твердо вирішила стати співачкою і вступила на диригентсько-хорове відділення Чернівецького музичного училища.
У 1964 році Ротару вперше заспівала на сцені Кремлівського палацу з’їздів. Першою естрадною піснею Софії стала «Мама» Броневицького.
У 1968 році Софія Ротару закінчила музичне училище і вирушила на IX Всесвітній фестиваль молоді і студентів у Болгарію. Там вона завоювала золоту медаль і перше місце в конкурсі виконавців народної пісні.
Після училища Ротару стала викладати і, в тому ж 1968 році, вийшла заміж за Анатолія Євдокименка. У серпні 1970 року у пари народився син Руслан.
У 1971 році режисер Роман Алексєєв зняв музичний фільм «Червона рута», де Софія Ротару зіграла головну роль. Картина викликала величезний резонанс, після її виходу співачка отримала роботу в Чернівецькій філармонії і створила собі власний ансамбль «Червона рута».
Разом з композитором Володимиром Івасюком написали низку пісень, у фольклорному стилі в інструментальній манері виконання. Ротару швидко прославилася в Україні і за кордоном.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами