Про це у програмі «Суть речей» на Радіо 10 розповіла кандидатка біологічних наук, асистентка кафедри екології та біологічного моніторингу ЧНУ Оксана Баглей.
«Наші метеостанції дають дуже невтішні повідомлення, що більшу частину року, по 2-3 показникам є перевищення забруднення. Це все через те, що місто непристосоване до такої кількості автомобілів.
У нас дуже погані транспортні розв’язки. Я вважаю, що наша влада давно могла подумати про те, щоб обмежити пересування по центру міста, думати про те, як робити парковки.
- Тобто, те, що наші телефони показують, що з повітрям все гаразд, це неправда?
- Ні. Смію Вас запевнити, розчарувати, що це абсолютна неправда», - каже екологиня.
Наші новини є у Facebook
Ще одна екологічна проблема, за словами Оксани Баглей, пов’язана з тим, що у нашій області дуже розвинене садівництво.
«Коли наступає весна, сади протруюють до 14 разів! Уявляєте? І що ми маємо? Страшенну проблему із бджолами. Вони гинуть. Зокрема, наша кафедра цим займається. Ми досліджуємо якість меду, причини загибелі комах».
Третьою проблемою Оксана Баглей назвала вирубування лісів. Як зазначила екологиня, це все має дуже глибокі корені і пов’язано з корупцією, яка існує на найвищих щаблях влади тому, що покривають один одного і далі це продовжується.
«Специфіка екологічних проблем у тому, що наслідки того, що ми робимо сьогодні, ми відчуваємо не одразу, а через 5-10-20 років. От в цьому велика біда.
Ті повені, які сталися, це, великою мірою, рукотворна біда тому, що давно доведено, що корені дерев здатні утримувати багато води. А коли нічого не скріплює землю, то ця вся вода прямим ходом йде в основне русло, де швидко підвищується рівень і от ми маємо проблему».
Однією з найбільших проблем людства є проблема забруднення довкілля пластиком.
«Звичайно, це вирішується на найвищих щаблях влади і, паралельно до цього, готуються люди.
Я точно знаю, що у Німеччині, у Франції в магазинах вам не даватимуть поліетиленових пакетиків, щоб щось скласти. Це ваші проблеми. Або ви повинні мати багаторазову торбинку, або несіть у руках чи паперовому пакеті. Держава заборонила. Там немає масового штампування пластикових пакетів.
Чому у нас таке не можна організувати? Чому не встановити спеціальний приймач пластикових пляшок? За кордоном людина, за невеличку суму, купує упаковку мінеральної води, збирає ці пляшки, їде до супермаркету на наступну закупку, вона ці пляшки здає, бере чек, доплачує невелику суму і знову бере упаковку води. Це ж вигідно», - розповіла кандидатка біологічних наук.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Стан розв’язання екологічних проблем на дуже низькому рівні. Все це залежить від влади: від найвищих до найнижчих щаблів.
«Я навіть робила такий аналіз, який показав, що серед усіх міністрів екології, одна чи дві людини мали фахову освіту. Я розумію, що міністр – це більше менеджер. Але якесь поняття людина повинна мати.
Статистика в нас дуже невтішна. Вчені Стокгольмського інституту чітко вирахували, що людство має вісім сфер, в межах яких життя безпечне. Так от, три з них ми вже перейшли. Тому зусилля потрібно спрямовувати на розв’язання екологічних проблем, бо інакше ми просто не виживемо», - каже науковиця.
Тому, на її переконання, для цього не потрібно шкодувати ні часу, ні зусиль, ні коштів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами