Небезпечні сміттєзвалища поблизу водойм, неосвоєні кошти на екологічні програми та мораторій на перевірки. Нові керівники екологічних інстанцій поскаржились на старі проблеми, які псують довкілля і запросили до співпраці та допомоги громадян.
Більш як два із половиною мільйони гривень на різні вирішення екологічних проблем виділили в області за останніх три роки. За частину коштів зокрема, облаштували очисні споруди в Глибоці та Сокирянах . Утім, чималі суми освоїти не вдалось. Через технічні помилки в документах або неможливість провести тендери, кажуть екологи.
Ярослав Когутяк, директор департаменту екології та туризму Чернівецької ОДА: Не використали гроші для очисних споруд в смт Путила і 320 тисяч гривень було повернуто в бюджет. Також не використали кошти для роботи двох Національних парків, їм виділялось по 20 тисяч гривень.
Неконтрольований вибір гравію, вирубування лісів і хаотичні сміттєзвалища – старі проблеми із року в рік залишаються, не залежно від зміни керівників екологічних інстанцій. Нині Сергій Робулець скаржиться на мораторій щодо перевірок підприємств . Все ж екологи проводять рейди і вперше залучили до цього правоохоронців.
Сергій Робулець, керівник Державної екологічної інспекції: З метою економії коштів, яких немає для проведення цих рейдів, ми залучили працівників ДАІ, які перевіряють документи втих, що перевозять гравійно-піщану суміш без документів.
Залишаються загрозою й буковинські сміттєзвалища. Найбільше шкодять ті, які знаходяться біля водойм.
Ярослав Когутяк, директор департаменту екології та туризму Чернівецької ОДА: Водні об’єкти приймають в себе дуже великі обсяги забруднюючих речовин, з якими наші очисні споруди вже не можуть справлятись.
Щороку на Буковині назбирується більш як 500 тонн сміття. Поки немає сміттєпереробних підприємств, екологи закликають мешканців самим наводити лад на сміттєзвалища поблизу своїх сіл.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами