Техпрацівниці недоотримали від 500 до 1500 гривень.
Збій у системі стався через розмежування фінансових джерел, пише путильська газета "Карпати". Раніше всі працівники шкіл перебували на бюджетному утриманні держави, а нині заробітна плата технічного персоналу формується у місцевих бюджетах. Наразі ж кошти на виплату матеріальної допомоги відсутні. Окрім цього, відмінено гірські надбавки при нарахуванні зарплати.
Директор Путильської ЗОШ І-ІІІ ступенів Василь Шемберко каже, що зарплату техперсоналу школи затримують і досі, в середньому - до десяти днів, але відпускні нараховують вчасно. Люди, звичайно, нарікають, та від адміністрації школи нічого не залежить.
"Для того, щоб люди отримували свої гроші вчасно, маємо працювати не тільки ми, а й районна влада", - переконаний Василь Шемберко.
Директор Довгопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Юрій Маротчак розповідає, що зараз ситуація з виплатою зарплат технічним працівникам трохи налагодилася, але минулих місяців були суттєві проблеми. З нового року Довгопільська школа працюватиме вже в Конятинській об’єднаній територіальній громаді, а технічний персонал фінансуватиметься за її кошти. Та на перших порах проблем теж буде не уникнути, переконаний Юрій Юрійович.
"Сподіваємося, що восени в районному бюджеті приймуть зміни на нашу користь, - розмірковує Юрій Маротчак. – Тобто, якщо буде перевиконання бюджету за результатами дев’яти місяців діяльності, то ці кошти мали б, у першу чергу, спрямувати на виплату заробітної плати. Або ж усунути проблему вдасться за рахунок коштів, які районна влада тримає на депозиті в банку".
Читайте ще: Директор школи незаконно віддав навчальні приміщення в оренду
Якщо грошей не вистачатиме й далі, директори шкіл обіцяють не оптимізовувати технічний персонал.
Начальник відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації Дмитро Іванович Фрей каже, що на початку року, щойно оплату праці педагогів і техпрацівників розмежували, районний бюджет не витримав фінансової напруги. Це потягло за собою низку матеріальних проблем, зокрема, для технічних працівників. Як зміниться ситуація в найближчому майбутньому залежатиме від того, яким чином районна влада перегляне та розподілить районний бюджет.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Назарова коментує:
"При формуванні проекту бюджету на 2017 рік ми вперше зіткнулися з ситуацією, коли заробітну плату працівникам загальноосвітніх навчальних закладів планувалося виплачувати з різних фінансових джерел: педагогам - за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету, а технічному персоналу - за рахунок додаткової дотації на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Причому даної дотації, згідно прогнозованих розрахунків, де враховувався ріст мінімальної заробітної плати та індекс росту споживчих цін, не вистачало не тільки в повному обсязі на рік, але й доведений помісячний розподіл асигнувань не забезпечував мінімальних потреб установ. Однак незважаючи на це, районна державна адміністрація робить усе для того, щоб заробітну плату обслуговуючому персоналу шкіл виплачували вчасно".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами