У Путилі відбудуться громадські слухання з приводу присвоєння Путильській музичній школі імені братів Джімерів, які пішли у вічність, залишивши по собі значний музичний спадок. Про це повідомляють на офіційному сайті Путильської РДА.
З 1977 року Володимир Маркович Джімер працював викладачем Путильської музичної школи. Отримавши теоретичний та практичний досвід роботи, у 1989 році очолив колектив музичної школи.
Своє мистецьке життя Володимир Джімер присвятив музично-творчій, педагогічній та концертній діяльності, збиранню музичного фольклору Путильщини. У 1980 році заснував та очолив музичний колектив «Полонина», який брав активну участь у концертній діяльності, культурно-мистецькому житті, у багатьох значимих подіях краю. За визнання творчих досягнень як результат плідної багаторічної праці у 2006 році колектив отримав високе звання «Народного». Під орудою Володимира Джімера оркестр народної музики «Полонина» неодноразово ставав лауреатом та дипломантом міжнародних та регіональних музичних фестивалів народної музики: «Буковинські зустрічі», «Веселка Буковини», «На крилах надій», Всеукраїнських, обласних та районних оглядів-конкурсів, неодноразово представляв гуцульську народну музику за кордоном.
Будучи невтомним збирачем музичного фольклору Гуцульщини, Володимир Маркович створив оркестрові твори, забарвлені гуцульським мелосом, які складають основу і нині концертно-виконавського репертуару колективу «Полонина».
Оркестрові групи, які використовував автор творів, наближені за складом до оркестрів народної музики, троїстих музик. Ці твори знайомі нашим горянам, вони і сьогодні звучать в оркестрі. Це «Свято в Карпатах», «Гірські мотиви», «Гомін Карпат», «Гуцульські мелодії» тощо. Але найсвятішим надбанням Володимира Джімера є написання музики до «Гімну Путильщини», який створений на слова Івана Терена. Цим твором починаються всі традиційні районні свята, він звучить на всіх Міжнародних гуцульських фестивалях у виконанні хору районного будинку культури. Названі твори сьогодні пропонуються для всебічного теоретичного аналізу під час вивчення студентами курсу дисципліни «Оркестровий клас» та для концертного виконання.
Пліч-о-пліч з Володимиром Марковичем з 1977 року викладачем по класу баяна працював і брат Юрій Маркович. Чернівецького училища мистецтв музиканту було недостатньо. У 1986 році він завершує навчання у Львівській держаній консерваторії імені Миколи Лисенка. Разом з братом активну участь приймає у народному оркестрі народної музики «Полонина», займається викладацькою діяльністю по класу баяна, гітари, прекрасно грав на фортепіано, був концертмейстером музичної школи. Твір, написаний Юрієм Джімером, «Терлібаба», звучав не лише в Україні, а й за кордоном.
У 2012 році у Чернівецькій обласній філармонії відбувалося вручення відзнак віртуозам музичного мистецтва. Юрій Маркович одержав нагороду першого ступеня «Виконавська майстерність». Тоді ж на своєму старенькому «Рубіні» він перед публікою виконав твір улюбленого композитора Й.С.Баха «Токката і Фуга ре мінор». Глядачі аплодували стоячи.
Надзвичайно багато нагород різних рівнів мали брати Джімери - від Міністерства культури України до відділу культури та адміністрації музичної школи.
Сьогодні мова йде про увіковічення пам’яті братів шляхом присвоєння Путильській музичній школі імені братів Джімерів. Вперше така пропозиція прозвучала під час поховання Юрія Джімера на його могилі. Відділ культури вже отримав на це згоду родини Володимира та Юрія, підтримку управління культури ОДА.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами