На вулицях Чернівців не має бути покалічених людей, вони мають жити у теплі і нормальних умовах, розповіла у програмі Суть Речей на Радіо 10 Любов Свіріденко, радниця міського голови Чернівців з питань доступності та соціальної політики.
Вона розповіла, що громадські активісти співпрацюють з поліцією
"Ми збирали наради з громадськими активістами, в тому числі з Сергієм Качмарським, який також звітував про свою роботу, про те, як його громадська організація відслідковувала людей з інвалідністю. Вони знаходили помешкання, де тримають цих людей і вилучали кошти, які були зібрані на вулицях нашого міста", - каже Любов Свіріденко.
Вона також розповіла, що люди, які просять милостиню на вулицях Чернівців, перебувають у жахливих умовах.
"Найприкріше те, що людей з інвалідністю у яких відсутні кінцівки, ампутовані руки, ноги, або навіть тотально незрячі люди сидять на інвалідних візках, чи то посеред зими, коли є сильний мороз, чи то сильна злива, навіть у спекотне літо вони сидять, не мають де скористатися туалетом, вони мокрі, від них неприємний запах. І коли проходить повз них людина з інвалідністю, яка виконує свою громадську роботу і робить їм зауваження, то нам в голови летить усе що хочете", - розповідає Любов Свіріденко.
Ці люди, які просять на вулицях, приймають лише гроші, якщо їм даєш їжу, вони її викидають у найближчий смітник, зазначає радниця.
"Це дуже прикро, що люди, які стоять на проїжджій частині, наражають на небезпеку водіїв. Адже це транспортний засіб, він може невчасно загальмувати, особливо, якщо мокра дорога, а вони стоять там просто на тих острівках безпеки, які не зовсім і острівки безпеки. Є бруківка і вона досить слизька, ми говорили про те, щоб патрульні, коли бачать такі випадки, просто забирали тих людей з проїжджої частини", - каже радниця міського голови з питань доступності та соціальної політики.
Любов Свіріденко зазначила, що під час спілкування з цими людьми, з'ясувалося, що багато з них приїхали на Буковину з Запорізької та Закарпатської областей.
"Ми бачимо зовсім молодих дівчат, які перемотують собі ноги і повзають на колінах по вулиці Ольги Кобилянської, ми бачимо жебраків на автовокзалах, на Калинівському ринку. А ще найприкріше те, що неповнолітні ходять зі скриньками по місту без будь-яких документів, у яких має бути дозвіл на збір коштів на ту, чи іншу дитину, чи людину. Документів вони не мають і відомо, що тих дітей, на ніби-то лікування яких вони збирають гроші, вже немає серед живих. Ми про це говоримо з патрульною поліцією, піднімали це питання на засіданні круглого столу, я також надала рекомендації міському голові про те, що з цим бізнесом, бо я це називаю «бізнес на людських долях», цього в Чернівцях не має бути. Це категорично треба заборонити, я знаю, що немає закону такого про те, що заборонено просити милостиню, так. Але є молоді люди, які ходять і ось так себе принижують, я вважаю, що це негідно", - розповіла Любов Свіріденко.
Вона впевнена, що такі дії дискримінують людей, які пересуваються на інвалідних візках та інших людей з інвалідністю.
"Були такі випадки, коли людина йде по місту з білою тростиною і наштовхується на жебрака, який сидить і просить ту милостиню, незряча людина спотикається і просто падає на нього. Це питання потрібно вирішувати через якісь структурні органи. Я хотіла вже залучити до цієї роботи наші департаменти соцзахисту населення. Щоб рейдово виходили перевіряли, звідки ці люди, чи мають вони документи, не мають, до якого департаменту вони відносяться. Якщо дійсно у людини є якась проблема, чи на лікування їй потрібно, чи на хірургічне втручання, то вона проходить обстеження, їй дають довідку, що вона потребує. Звичайно вона пише звернення і додає документи до цього звернення, що вона саме та людина, якій потрібно це лікування. І департамент соцзахисту населення через виконавчий комітет виносять ці заяви і надається допомога. Цих людей завозять уже в геріатричні пансіонати, їх довозять на обстеження. Можливо такі люди сидять і можливо у них туберкульозні захворювання є, але ж повз них ходять маленькі діти з батьками, вони на це все дивляться", - розповідає Любов Свіріденко.
Вона певна, що Чернівці мають зробити щось, щоб ці люди не перебували на вулицях міста.
"Адже у нас є спеціальні заклади, лікарні, геріатричні пансіонати, ми маємо цих людей якось забезпечити: і проживанням, і те, щоб взимку вони жили у теплих умовах, і щоб вони були захищені нашим суспільством, тому що це є люди в першу чергу, тому що це є таке болюче питання і його потрібно якось вирішувати", - Любов Свіріденко.
Читайте також: Стало відомо, скільки заробляє професійний "жебрак"
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами