Цієї ночі секретар Чернівецької міської ради Василь Продан провів пряму трансляцію з проспекту Незалежності, під час якої викликав працівників поліції через встановлення там рекламних конструкцій, пише ІА АСС.
Нинішній виконувач обов’язків очільника міста вимагав виконавця робіт показати документи та апелював до правоохоронців через те, що йому показали дозвіл датований 2004 роком. Секретар міськради стверджував, що цих рекламних конструкцій не повинно бути на проспекті.
Як розповів ІА АСС голова громадської спілки «Рекламісти та рекламодавці Буковини» Ігор Воронич, наразі зупинили монтаж двох рекламних конструкцій, які встановлювала київська компанія «Октагон». Це зробили попри те, що компанія має рішення суду, згідно з яким їхні конструкції раніше незаконно демонтували. Домігшись в суді визнання, компанія наново почала встановлювати свої білборди.
«Якоюсь мірою, це справа принципу. Рекламники готові виконати вимогу міської влади та прибрати свої споруди. Але за умови, якщо міська влада повністю очистить проспект від рекламних конструкцій. Особисто я першим буду за, якщо проспект повністю очистять від реклами.
Проте, влада забороняє встановлювати іншим операторам, натомість мовчки спостерігає, як комунальне підприємство експлуатує проспект і до їхніх рекламних площин, розміщених там, немає претензій», - каже Ігор Воронич.
За словами рекламіста, те, як представник влади подав це у прямому ефірі, не відповідає дійсності. Так, 9 квітня 2019 року на проспекті демонтували дві конструкції, що належали київській фірмі «Октагон».
Читайте також: Мораторій діє вибірково: на зупинках у Чернівцях розміщують зовнішню рекламу без дозволів
Тоді міська рада прийняла рішення про демонтаж всіх конструкцій із проспекту Незалежності. Проте згодом чомусь змінили проект рішення, обмеживши демонтаж лише площами формату 3х6 метрів.
Загалом на проспекті було 8 конструкцій, 4 з яких експлуатують місцеві оператори, а інші 4 – столичні.
Ліквідовувати вирішили лише ті, що належать столичним рекламникам.
«Частково тим, в кого демонтували конструкції, запропонували площі на заміну. Але в таких місцях, як вулиця Комунальників, Південно-Кільцева нижче вулиці Головної тощо. Звісно, проспекту взагалі важко знайти рівноцінну заміну. Але ж і збитків компанії ніхто не відшкодовував. Якщо грубо порахувати, 1 конструкція має 4 рекламні поверхні й заробляла б приблизно 24 тисячі гривень на місяць або близько 240 тис. на рік. Тобто з двох втрачених площин фірма зазнала збитків на близько пів мільйона», - розповів Ігор Воронич.
Як розповів ІА АСС заступник директора операційного департаменту компанії «Октагон» Олександр Кузін, вони успішно оскаржили в судах рішення виконкому. В обох інстанціях Феміда була на боці фірми.
«І сьогодні, за наявності дозволів і рішення суду, секретар міської ради зупинив монтаж наших конструкцій. Одну ми вже встановили, іншу - не встигли завершити.
Ми не бачимо нічого, що було би протизаконним. Діяли згідно з чинним законодавством і маємо всі підстави для встановлення.
Водночас, хочу подякувати поліції, яка швидко розібралися, що відбувається і сказали, що ми діємо згідно з чинним законодавством.
Наразі ми змушені призупинити роботи. І я здивований діями влади. Попри рішення суду, вони продовжують гнути свою лінію.
Коли йде війна, все повинно працювати, нам ще й кажуть про можливий дефолт у країні, владні структури заважають працювати. Вони ж не заробляють гроші. Лише отримують їх із бюджету, який наповнюємо ми», - каже Олександр Кузін.
Представник столичної рекламної фірми каже, що вони будуть продовжувати встановлювати свої конструкції. Та не мають жодних передумов для того, щоби зупинити роботи.
«І також не бачу поки що причин звертатися до суду проти дій секретаря міської ради. Так, можливо, проти нас вчинили хуліганські дії. Але лише якщо зроблять щось із нашими конструкції, або виконком винесе рішення про скасування дозволів, тоді ми знову підемо до суду. І це буде природною реакцією нашого підприємства. Наразі ж наші хлопці відпочинуть, і ми продовжимо працювати», - резюмує Олександр Кузін.
Своєю чергою, заступник директора департаменту ЖКГ Сергій Обшанський розповів, що після капітального ремонту проспекту на ньому не передбачалося проектною документацією подібних рекламних конструкцій. Відтак, працівники управління контролю за благоустроєм зверталися до департаменту ЖКГ для роз’яснення доцільності розміщення цих рекламних конструкцій.
У департаменті пояснили, що розділова смуга на проспекті є елементом дороги. Рекламна конструкція може відволікати водія, закривати видимість дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів. У зв’язку з цим, рішення про надання ордеру на монтаж рекламних конструкцій на розділовій смузі не може відповідати чинному законодавству.
Надалі в управлінні контролю за благоустроєм зазначили представникам компанії, що в поданих ними документах відсутня дата реєстрації, не зазначений період виконання земляних робіт та відсутній договір на відновлення зелених зон з Трестом зеленого господарства, на об’єкті якого передбачене розміщення конструкцій.
Але, за рішенням суду, проводити роботи фірмі все ж дозволили. Тому, як повідомили кореспондентові ІА АСС в департаменті містобудівного комплексу та земельних відносин, перепон для встановлення цих конструкцій наразі немає.
Тим часом, у відділі комунікацій поліції Чернівецької області зазначили, що поліція отримала виклик від заявника про роботи на проспекті Незалежності без належної документації та з імовірно підробленими договорами. Поліціянти, що прибули на місце пригоди, проводять перевірки та внесли відомості про пригоду до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів). Надалі поліціянти з’ясовуватимуть, чи відповідає дійсності подана заявником інформація.
Автор: Олександр ЮХИМЕЦЬ, ІА АСС
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами