Остаточне рішення про перехід фестивалю Meridian Czernowitz в онлайн було прийняте 29 серпня. Про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповіла директорка поетичного фестивалю Євгенія Лопата, пише ІА АСС.
«Ми до останнього сподівалися провести фестиваль в офлайні, тому що планували фестиваль з дотриманням карантинних норм, планували локації, які б дали нам змогу, з дотриманням всіх карантинних вимог, розсадити безпечно аудиторію. Продумували варіанти безпечних подорожей для учасників. Прийняти таке рішення, коли у тебе на 99,9% готовий офлайн фестиваль не так просто. Ми працювали рік над тим, щоб провести цей фестиваль і всупереч тому, що були фінансові та організаційні труднощі», - розповіла Євгенія Лопата.
Організатори вирішили не скасовувати фестиваль, а перейти в онлайн, оскільки Чернівці віднесли до «червоної» зони карантину.
«Команда фестивалю – це люди, які люблять і місто Чернівці, і поезію, і всю свою професійну діяльність присвячують налагодженню культурних зв’язків між Україною та зарубіжжям, а це є і головна мета фестивалю. тому скасовувати Meridian Czernowitz ми не думали», - додає Євгенія Лопата.
Крім того, проведення фестивалю підтримали автори-учасники, сказала у програмі Суть Речей на Радіо 10 прессекретарка Meridian Czernowitz Лілія Шутяк.
«Всі письменники також зацікавлені у тому, щоб якомога більше бути десь представленими, тому що вони сиділи на карантині і не було виступів», - додала вона.
Як зазначили організатори, українські учасники приїжджають на фестиваль та беруть у ньому участь з Чернівців. Закордонні учасники, які не мали змоги прилетіти, долучаться онлайн. Фестиваль відбувається у мережі без аудиторії.
«Пріоритетним, чому ми вирішили перейти в онлайн, було не рішення міськради, не внесення Чернівців до «червоної» зони МОЗом і так далі, а найважливішою причиною було те, що нам просто страшно за розвиток подій у місті. Ми не хочемо створювати якийсь майданчик, де люди теоретично могли би підчепити хворобу, чи передати її комусь, оскільки для нас безпека нашиї аудиторії, слухачів і учасників – це найважливіше», - каже директорка Meridian Czernowitz.
Єдині офлайн-заходи, які передбачені під час фестивалю - це 6 автограф-сесій українських авторів, які відбудуються на відкритому повітрі на вулиці Ольги Кобилянської біля пам'ятника невідомому поету. Охочі зможуть на відстані, в порядку черги, підписати книгу і сфотографуватись з улюбленим автором.
«Хоча насправді наш варіант з проведенням заходів у Літньому театрі також, на мій погляд, мав право на існування, оскільки це 2 тисячі посадкових місць і з дотриманням найсуворіших вимог «помаранчевої» зони, ми би все ж таки 75 людей могли помістити у цьому театрі. Я розумію, що для формату фестивалю – це дуже малочисельна публіка, але якби ця малочисельна публіка прийшла і подивилася на улюблених письменників і послухала цікаві їм події для нас, як для організаторів, це була би найвища похвала. Дуже шкода, що влада не могла прийняти якогось рішення, підтримати, чи якимось чином посприяти цьому, але зрештою ми розуміємо ситуацію і що будь-яка така зустріч потенційно може нести з собою небезпеку. Тому ми з розумінням до цього ставимося і працюємо у тих реаліях, які є», - каже Євгенія Лопата.
Як зазначила Євгенія Лопата, іноземні учасники готові були їхати у Чернівці попри пандемію.
«Вони не прилітають, вони не можуть виступити онлайн, а їхні вірші вже перекладені. Фактично за 3-4 дні потрібно було записати сімох авторів, кожен з яких читає. І всі вони у різних місцях», - каже директорка фестивалю.
Під час фестивалю Юрій Андрухович ексклюзивно для глядачів та слухачів «Meridian Czernowitz» вперше читатиме уривки зі свого новго роману «Радіо ніч», який побачить світ у грудні цього року. Роман перебуває на фазі перенесення із рукопису у фізичну книгу, але ексклюзивно уривки з нього можна буде почути на фестивалі 5 вересня.
Також під час цієї події буде презентовано картину львівського художника Влодка Костирка, яка була зроблена спеціально для книги Юрія Андруховича. Це картина-обкладинка, яка стане обкладинкою нового роману.
Роман «Амадока» Софії Андрухович також презентують на Meridian Czernowitz.
Цьогоріч у фестивалі бере участь лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук. Сьогодні о 16:00 у прямому ефірі він розмовлятиме з Сергієм Жаданом про розбудову громадянського суспільства в Україні.
«Сергій Жадан та Святослав Вакарчук – це не тільки музиканти та культурні діячі, але й громадські активісти. Буквально тиждень тому Сергій повернувся з фронту, був на Сході країни, підтримував місцевих, військових. Паралельно там був і Святослав Вакарчук. Це свідомі громадяни, які піклуються і про військових, і про населення сходу, і загалом про державу. І нам буде цікаво послухати, як вони один з одним продискутують і проговорять тему: «Чи справді культура і література є чинниками розбудови громадянського суспільства», як саме вони впливають на цей розвиток, чим допомагають, чим можуть бути корисні. Особливо ця розмова актуальна у часи кризи і війни», - розповідають організатори.
4 вересня, п’ятниця
13:30-14:00
Подія: Офіційне відкриття фестивалю Модерація – Євгенія Лопата UA / DE
14:00-15:00
Подія: Дискусія: «Пауль Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови: Чернівці-Париж-Вічність» Учасники: Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Таня Малярчук, модератор – Олександр Бойченко UA
15:00-16:00
Подія: Поетичні читання: Німеччина Учасники: Маттіас Бут, Нора Боссонг, модерація та переклад – Петро Рихло, Марк Бєлорусець UA / DE / RU
16:00-17:00
Подія: Публічна розмова: “Культура та література як чинники розбудови громадянського суспільства в часи війни та кризи” Учасники: Святослав Вакарчук, Сергій Жадан UA
17:00-18:00
Подія: Поетичні читання: Ізраїль Учасники: Тал Нітцан, Яель Глоберманн, модерація та переклад – Андрій Любка UA / HE
18:00-18:50
Подія: Презентація каталогу виставки «Шпаціруючи містом» Броніслава Тутельмана на честь 70-річчя художника Учасники: Броніслав Тутельман, модератори – Юрій Андрухович та Олександр Бойченко UA
19:00-20:00
Подія: Презентація нового роману Олеся Ільченка «Порт Житана» Учасники: Олесь Ільченко, модератор – Роман Дзик UA
20:00-21:00
Подія: Презентація нової книжки віршів та колажів Тані Малярчук «За такі гріхи Бог ще подякує» Учасники: Таня Малярчук, модератор – Олександр Бойченко UA
21:00-22:00
Подія: Презентація нових книжок Сергія Жадана – п’єси «Хлібне перемир’я», поетичної збірки «Список кораблів» та поеми-трактату «Метафізичний реквієм» Володимира Гаряїва (з післямовою С. Жадана) Учасник: Сергій Жадан UA
5 вересня, субота
11:30-13:00
Подія: Екскурсія «Місцями Пауля Целана» та читання його віршів Учасник: Петро Рихло UA 1
3:00-14:00
Дискусія: “Пауль Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови: Чернівці-Париж-Вічність” Учасники: Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Таня Малярчук, модератор – Олександр Бойченко DE (німецькою мовою у записі)
14:00-15:00
Подія: Публічна розмова: “Культура та література як чинники розбудови громадянського суспільства в часи війни та кризи” Учасники: Святослав Вакарчук, Сергій Жадан DE (німецькою мовою у записі)
15:00-16:00
Подія: Презентація нової книжки віршів та колажів Тані Малярчук «За такі гріхи Бог ще подякує» Учасники: Таня Малярчук, модератор – Олександр Бойченко DE (німецькою мовою у записі)
16:00-17:00
Подія: Читання з нового роману Юрія Андруховича «Радіо Ніч» та презентація картини-обкладинки книжки (художник – Влодко Костирко) Учасники: Юрій Андрухович, модератор – Олександр Бойченко UA
17:00-18:00
Подія: Презентація нового роману Андрія Любки «малий український роман» Учасники: Андрій Любка, модератор – Олександр Бойченко UA
18:00-19:00
Подія: Презентація нового роману Софії Андрухович «Амадока» Учасники: Софія Андрухович, модератор – Олександр Бойченко UA
19:00-20:00
Подія: Чернівецька молодіжна поетично-перформативна сцена Учасники: Наталія Манескул, Діана Целюк, Микита Москалюк, Діана Шахова, Марина Горбатюк UA
20:00 - 21:00
Подія: Презентація нової поетичної збірки-фотоальбому Юрія Іздрика «NAKED ONE» Учасник: Юрій Іздрик UA
6 вересня, неділя
12:00-13:30
Подія: Екскурсія «Місцями Целана» та читання його віршів Учасник: Петро Рихло DE
13:30-14:30
Подія: Читання з нового роману Юрія Андруховича «Радіо Ніч» та презентація картини-обкладинки книжки (художник – Влодко Костирко) Учасники: Юрій Андрухович, модератор – Олександр Бойченко DE (німецькою мовою у записі)
14:30-15:30
Подія: Презентація нового роману Андрія Любки «малий український роман» Учасники: Андрій Любка, модератор – Олександр Бойченко DE (німецькою мовою у записі)
15:30-16:30
Подія: Презентація нового роману Софії Андрухович «Амадока» Учасники: Софія Андрухович, модератор – Олександр Бойченко DE (німецькою мовою у записі)
16:45-17:30
Подія: Поетичні читання: Австрія Учасники: Ріхард Валл, модерація та переклад – Петро Рихло, Марк Бєлорусець UA / DE / RU
17:45-18:45
Подія: Поетичні читання: Швейцарія Учасники: Інґрід Фіхтнер, Рольф Германн, модерація та переклад – Петро Рихло, Марк Бєлорусець UA / DE / RU
19:00-20:00
Подія: Поетичні читання: Німеччина Учасники: Ульріке Альмут Зандіґ, Надя Кюхенмайстер, модерація та переклад – Петро Рихло, Марк Бєлорусець UA / DE / RU
20:00-20:15 Подія: Офіційне закриття фестивалю Учасник: Євгенія Лопата UA / DE
4 вересня, п’ятниця
16:00 Автограф-сесія Юрія Андруховича Локація: Біля пам’ятника (не)відомому поету (вул. О. Кобилянської, 51)
19:00 Автограф-сесія Сергія Жадана Локація: Біля пам’ятника (не)відомому поету (вул. О. Кобилянської, 51)
19:30 Автограф-сесія Броніслава Тутельмана Локація: Біля пам’ятника (не)відомому поету (вул. О. Кобилянської, 51)
5 вересня, субота
17:30 Автограф-сесія Юрія Іздрика Локація: Біля пам’ятника (не)відомому поету (вул. О. Кобилянської, 51)
18:30 Автограф-сесія Андрія Любки Локація: Біля пам’ятника (не)відомому поету (вул. О. Кобилянської, 51)
19:30 Автограф-сесія Софії Андрухович Локація: Біля пам’ятника (не)відомому поету (вул. О. Кобилянської, 51)
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами