«Чому підліток починає вживати наркотики?» Все починається, звичайно ж, в дитинстві. Коли дітям не дають можливості вносити свій вклад в сім'ю.
У цьому переконана лікар-нарколог Чернівецького обласного наркологічного диспансеру Іванна Герасимчук.
Пані Іванна стверджує, що коли дитина пропонує допомогу дорослим, слова подібні до «Ти ще малий, ось виростеш — тоді!» порушують її зв'язок із сім'єю. Такі випадки змушують дітлахів відчувати, що у них нічого не виходить. Через це практикою не формуються відповідальність, причинність, здатність ставити перед собою цілі і досягати їх. Дитина просто пливе за течією і якщо його «друг» запропонує йому наркотики — він погодиться, адже йому «все одно робити нічого».
«Чому підліток починає вживати наркотики?» Все починається, звичайно ж, в дитинстві. Коли дітям не дають можливості вносити свій вклад в сім'ю. Часто можна спостерігати таку картину, коли батьки говорять: «Ти ще малий, ось виростеш — тоді!», або «Іди, ти не вмієш ...» тощо. У дитини порушується зв'язок з сім'єю. Тобто, вона отримує, але не може давати. В такому випадку формується чітка думка, що вона ні на що не придатна і нічого у неї не виходить! Вона просто безцільно сидить і чекає поки подорослішає. І ось той хлопець чи дівчина виросли, а що вони вміють? Та нічого. Вони вміють сидіти і чекати поки, щось станеться. У них не сформовані практикою такі важливі риси як відповідальність, причинність, здатність ставити перед собою цілі і досягати їх. Дитина просто пливе за течією і коли його «друг» запропонує йому наркотики — він не скаже, що у нього купа справ, що йому ще сьогодні то-то і те-то потрібно зробити і ще молодшу сестричку з садка забрати, і потім батькові допомогти на дачі. Він скаже — звичайно, давай спробуємо! Мені все одно робити нічого. І ось уже сформовано страшне словосполучення — дитина і наркотики.
Нехай краще дитина в 4-5 років розіб'є вашу улюблену кружку, незграбно намагаючись допомогти вимити посуд, нехай вона не правильно і не так як вам хотілося б зробить щось, але вона зробить це за своїм рішенням і саме так формується її причинність в житті, її почуття відповідальності. Не бійтеся втратити якісь речі — цим ви врятуєте дитині життя.
Часто в дитинстві виходить так, що дитина хоче допомогти своїм батькам, але їй не дозволяють зробити — не заважай, ще малий, не вештайся під ногами, дай спокій і т.д. Зате її змушують проти волі робити те, що їй не хочеться, то, що вона не любить. Причому йшлося це не зі зла. Батьки дуже люблять і завжди хочуть кращої долі, але, на жаль, вони не знають, як їх поведінка спрацьовує на дитячому розумі. Так до підліткового віку з'являється стійка неприязнь до роботи взагалі. На роботу ці люди йдуть як на каторгу.
Підлітки починають вживати наркотики саме тому, що у них не було ні своїх цілей, ні відповідальності за що-небудь , за них вирішував хтось інший (поки це були батьки). А коли, вийшовши з-під батьківської опіки у велике життя, починають слухати інших людей, старших, і надавати їм право вирішувати за себе. І там вже як пощастить. Дай Бог, якщо цій людині попадуться спортсмени або просто хороші люди», — переконує Іванна Герасимчук.
Нагадаємо, від початку року патрульні затримали двох водіїв "під кафом", один із них тікав від поліціянтів на автівці, та ще чотирьох чоловіків, котрі мали при собі наркотики.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами