Нагадаймо, на виконання розпорядження Чернівецької ОВА 24 червня відбувся моніторинговий візит робочої групи до сім’ї опікуна Михайла Жара.
Як відомо, станом на 24 червня Михайло Жар є опікуном/піклувальником 91 дитини.
Проживання вихованців забезпечене в трьох будівлях. Організовано окреме проживання дівчат та хлопців. Для дітей з інвалідністю є окремий будинок. Крім дітей, які перебувають під опікою/піклуванням, у цьому будинку також проживають повнолітні особи з-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Приміщення усіх будівель чисті. Діти з інвалідністю мають допоміжні засоби для пересування – крісла колісні. У будівлі для цих дітей є ліфт. На момент візиту практично всі діти перебували на вулиці разом із доглядальницями. Зовнішніх ознак застосування пристроїв фізичного обмеження дітей не виявили. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит МА АСС Служби у справах дітей Чернівецької ОВА.
Освітній процес організовано для всіх дітей, проте не для кожної дитини є індивідуальне місце в особистій кімнаті для виконання завдань.
Окремим дітям, у яких наявні складні порушення розвитку, надаються реабілітаційні послуги за місцем проживання. Старші діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, навчаються у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти. Медичне обслуговування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснюється на основі укладених декларацій про вибір сімейного лікаря, який надає первинну медичну допомогу за місцем проживання дитини.
Під час візиту психологи вивчали та оцінювали психоемоційну атмосферу дитячого колективу.
Під час візиту опікун/піклувальник дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Михайло Жар цілком надав можливість та згоду на огляд умов проживання дітей, які знаходяться під його опікою та піклуванням. Сприяв доступу учасникам робочої групи до спілкування з дітьми, його «помічниками», які доглядають дітей, медиками та огляду документації, надавав відповіді на поставлені запитання щодо умов проживання, утримання та виховання дітей
Робоча група встановила, що діти мають здоровий та чистий зовнішній вигляд, проявляють ознаки позитивних стосунків: згуртовані, взаємодіють між собою та дорослими, тримаються за руки, проявляють цікавість, відповідно соромляться незнайомців. Діти незамкнуті, йдуть на спілкування. При спілкуванні діти не ховають погляд, готові продемонструвати свої досягнення у школі чи навчальному закладі, якому навчаються; не бояться ставити питання у відповідь. Зовнішніх ознак стресу, агресії, страждання, синців, подряпин, ран чи інших травм не виявлено.
Базові потреби, в першу чергу фізіологічні (їжа, вода, житло, сон, одяг, медичний догляд, потреба в русі та активності) задоволені. З боку дітей, під час бесіди, не було озвучено інформації про порушення їх прав або примус зі сторони дорослих.
Проте, діти були підготовлені до візиту, під час спілкуванням з дітьми одразу в кімнату заходила одна чи декілька монахинь. Організація виховання та проживання дітей схожа на інституційний заклад з постійним контролем з боку дорослих, відчувається ієрархічність у відносинах серед дітей; доглядальниці дітей з інвалідністю зазначають, що «допомагають виховувати дітей опікуну/піклувальнику виключно на громадських засадах». Виховання дітей здійснюється на основі релігійних принципів. Дозвілля дітей обмежене, свій вільний час діти проводять на подвір’ї або у кімнатах. Зі слів дітей, вихід за межі їх помешкання відбувається з дозволу дорослих (монахинь) та в їх супроводі.
Мобільні телефони є не у всіх дітей.
За результатами моніторингового візиту надані рекомендації Чернівецькій ОВА, службі у справах дітей Чернівецької ОВА, опікуну/піклувальнику Жару М. В. Окрім того, за висновками здійсненого психологічного дослідження рекомендована подальша психодіагностична робота з кожною дитиною окремо, систематичний психологічний супровід дітей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами