Як повідомляє МА АСС з посиланням на Відділ комунікації поліції Чернівецької області, 17 серпня, до Вижницького райвідділу поліції звернулася 35-річна жителька села Лопушна, яка стала жертвою «псевдобанкіра». Жінка отримала телефонний дзвінок від нібито співробітника служби безпеки банку, який повідомив про заблокування її карткового рахунку. Буковинка довірилась співрозмовнику та власноруч перерахувала через інтернет-банкінг понад 18 тисяч гривень на рахунок вказаний аферистом.
Ще одне повідомлення про шахрайство надійшло до Чернівецького РУП від 38-річної місцевої жительки. Як розповіла жінка поліцейським, що 8 серпня, в одній соціальній мережі, перейшла за посиланнями про можливість отримання грошової допомоги. Заявниця виконала всі вказівки, а саме ввела дані своєї банківської картки, в наслідок чого з її рахунку зникли майже 5 тисяч гривень.
Також цього дня до правоохоронців звернулися ще двоє буковинців, яких ошукали недобросовісні продавці. 51-річна жителька Новодністровська хотіла придбати мобільний телефон, а 17-річний житель Новодністровської громади мав намір купити кросівки. Аферистам вдалося заволодіти 7900 гривень жінки та 4472 гривні хлопця, які заявники власноруч перерахували як передоплату за товар на невідомі рахунки.
Крім цього, від шахрайських дій потерпіла 54-річна жителька села Чудей. З банківських карток буковинки були перераховані кошти в сумі майже 7000 гривень на невідомий рахунок.
За вказаними фактами незаконного заволодіння коштами громадян шахрайським шляхом, слідчі та дізнавачі поліції розпочали кримінальні провадження, передбачені статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Читайте також: Шахрайство – найпоширеніший вид злочинів на Буковині
Правоохоронці закликають буковинців нікому та ні за яких обставин не розголошувати свої персональні дані і конфіденційну інформацію про банківські рахунки, а тим паче не перераховуйте кошти на невідомі рахунки, навіть якщо вас про це просять нібито співробітники банку. Також поліцейські застерігають не переходити за сумнівними посиланнями, через які шахраї можуть отримати доступ до вашого інтернет-банкінгу.
«Під час здійснення покупок онлайн дотримуйтесь правила – не здійснюйте передоплат за товар у не перевірених покупців», - йдеться у повідомленні.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами