День китайської мови відзначається в рамках святкування тижня офіційних мов 20 квітня.
Перші історичні згадки про засновника китайської писемності Цан Цзе, людину, на честь якої святкується День китайської мови, датуються III століттям до нашої ери. У трактаті сказано, що знаки письма, придумані Цан Цзе, взяло все суспільство і почало активно використовувати їх.
Сучасна китайський мова належить до найскладніших у світі. У її письмі налічується близько 80 000 ієрогліфів, з яких активно використовуються близько 5000. Дню китайської мови щорічно присвячуються певні заходи в секретаріаті ООН. Це можуть бути різні виставки майстрів Китаю, концерти за участю артистів Піднебесної, показові виступи з бойових мистецтв.
В програмі "Суть Речей" викладач ЧНУ ім.Ю.Федьковича Наталія Нечаєва-Юрійчук розповіла, що люди, які дивляться далеко вперед, то вже почали вивчати китайську мову. Вона популярна, і в Чернівцях навіть є курси китайської мови, щоразу, коли бачу оголошення, то думаю, що треба піти. Думаю, що я також зроблю цей старт і почну вивчати китайську мову.
Освітянка Олена Кузьміна погодилася, що зараз набуває популярності китайська. Для школярів у нас є така можливість також, 5 років тому відкрилися курси китайської мови при палаці дітей та юнацтва. Було важко на початку, нам треба було затвердити навчальні програми і навіть на рівні управління ми затверджували їх зміст, адаптували тематику до іноземних мов, які вивчаються, хоча навіть тепер, приходячи на ці заняття, і коли ми дивимося на ці ієрогліфи, важко контролювати що вивчається, як вивчається, адже якщо фахівців англійської недостатньо, то фахівців китайської - більш ніж недостатньо. Звичайно, зараз набуває популярності навчання у вузах Китаю, наші дітки їдуть і навчаються там на певних умовах, базою для них є знання англійської мови, щоб там почати вивчати досконало іншу мову.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами