Проект полягає в тому, щоб виконати комплекс енергоефективних заходів із впровадженням відновлювальної енергії, в рамках реалізації концепції «Нова українська школа» для створення умов надання високоякісних освітніх послуг.
"В рамках проекту передбачається реконструкція даху та встановлення на ньому сонячної електростанції з допустимою номінальною потужністю 30 кВт, утеплення фасаду (включаючи заміну вікон), реконструкцію тепломережі. Бюджет проекту на 2 роки - 11,8 млн. грн., з них 2,36 млн. грн. буде профінансовано коштом місцевого бюджету. Площа будівлі - 7000 кв. м. Одним з результатів проекту має стати зниження витрат на опалення будівлі на 25% та скорочення в півтора рази споживання електроенергії", - розповіла Тетяна Татарчук, директорка Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування.
Видатки на утримання будівель бюджетної сфери здійснюються з місцевих бюджетів, тож нині громади напряму зацікавлені у впровадженні енергоефективних заходів: комплексній енергомодернізації, утепленні фасадів, стін, дахів, підвалів, заміні вікон та дверей, опалювальних котлів на менш енергозатратні. Велика частина коштів субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад в ці роки направлялась на реалізацію таких проектів. Як результат, більшість бюджетних будівель в ОТГ стали більш енергоощадливими.
Однак цей підхід, хоч і доводить свою ефективність у грошовому вимірі, але є досить точковим. Адже майже ніде в громадах не проведено енергоаудиту, не обраховано втрат тепла, не спрогнозовано економічного та екологічного ефекту від впроваджених заходів.
Читати ще: Поселення, громада, префект: як зміниться область при поділі на три райони
Але зрушення є. В Глибоцькому ліцеї вже впродовж кількох років завдяки виграному проекту діє «Школа енергії», де учні старших класів навчаються основам енергоаудиту. Придбане в рамках проекту мобільне обладнання енергоаудитора дозволяє проводити необхідні виміри не тільки в школі, а і в інших будівлях громади, що і роблять ліцеїсти.
А нещодавно дві громади Чернівецької області - Сторожинецька та Мамалигівська, завдяки участі в ініціативі Програми «U-LEAD з Європою» отримали «валізи енергоаудитора» з необхідним обладнанням. В громаді окремий працівник-енергоменеджер опановує ці нові навички, готуються плани дій зі сталого енергетичного розвитку. Такий підхід до вирішення проблем енергоощадливості та енергоефективності є більш логічним, більш вимірюваним і більш системним, адже він дає розуміння, де саме є проблема в кожній будівлі, а також рішення, що треба робити в комплексі задля її усунення. Дієвим механізмом комплексного вирішення проблем енергоефективності в проектах регіонального рівня є Державний фонд регіонального розвитку, в якому для проектів з енергоефективності виділена окрема квота фінансування, - зазначає Тетяна Татарчук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами