Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
– Переведення системи охорони здоров’я на страхову модель розпочнеться вже у 2017 році та триватиме 3 роки. Трансформація стартує із запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки української системи охорони здоров’я (поліклініки, амбулаторії, Центру первинної медичної допомоги), – йдеться у повідомленні.
Українці зможуть самостійно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та підписувати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. Прив’язка до місця проживання скасовується. Якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він матиме право його змінити.
Окрім цього, з 2017 року планується скасувати паперову звітність для лікарів та прискорити процедуру ліцензування медичних послуг.
Читайте також: "Фінансуватимуть не ліжкомісце, а медичні послуги". Принцип "гроші за пацієнтом" в області відпрацюють на трьох медзакладах
Технічним оператором перерахування бюджетних коштів стане прозора страхова агенція, що здійснюватиме документообіг з лікарями.
Також у 2017 році буде запущена підготовка до реформування госпітальної ланки системи охорони здоров’я, розширення автономії медичних закладів, їх переведення на глобальний бюджет та оплату за результат, спрощення доступу до фінансування та інвестицій.
Нагадаємо, у бюджеті-2017 на охорону здоров’я виділять на 8 млрд грн більше, ніж торік, повідомляють Fakty.ictv.ua.