Чернівецький окружний адміністративний суд зобов'язав Державну фіскальну службу України поновити Миколу Салагора на посаді керівника Чернівецької митниці, яка перебуває у стані припинення, а Державну митну службу України суд зобов'язав прийняти його на рівнозначну посаду у порядку переведення із Чернівецької митниці ДФС.
Про це пише ІА АСС із посиланням на відповідне рішення, опубліковане на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
У цьому документі йдеться про те, що Микола Салагор вимагав у суді визнати незаконним та скасувати наказ про своє звільнення від 25.02.2021 року, поновити його на посаді начальника Чернівецької митниці ДФС з 11.05.2021 року, стягнути з держави середній заробіток за час вимушеного прогулу з розрахунку 666 гривень 67 копійок одноденної зарплати. Також він просить визнати незаконною відмову Держмитслужби від 22.03.2021 року і 27.04.2021 року у прийнятті його на роботу в порядку переведення із Чернівецької митниці ДФС до Буковинської та Чернівецької митниці Держмитслужби і зобов'язати їх прийняти Миколу Салагора на рівнозначну посаду керівника Буковинської митниці.
Наші новини є у Facebook
У своєму позові Микола Салагор зазначив, що наказом ДФС від 25 лютого цього року його звільнили із посади начальника Чернівецької митниці ДФС «у зв`язку з реорганізацією, скороченням чисельності та штату державних службовців». Проте, із 25 лютого до 7 травня він перебував на тривалому лікуванні тому і далі був керівником митниці аж до 11 травня цього року, коли його ознайомили із наказом та звільнили.
Представники ДФС, Держмитслужби та Чернівецької митниці направили до суду відзиви, у яких просили суд визнати безпідставними вимоги позивача. Зокрема, вони вказують, що ДФС та Чернівецька митниця перебувають у стані припинення і Миколу Салагора звільнили у зв'язку з реорганізацією. Там вважають, що рівнозначних посад в органах Держмитслужби немає. Крім того, там наголошують, що при реорганізації переведення держслужбовця на рівнозначну посаду є правом, а не обов'язком державного органу. Тому вважають, що не порушували права Миколи Салагора при його звільненні.
Проте, суд вважає, що право державного органу у разі реорганізації пропонувати держслужбовцю вакантну посаду або переводити на іншу посаду «не може трактуватись як можливість прийняття рішення таким суб`єктом на власний розсуд, свавільно, без будь-якого обґрунтування такого рішення та відсутності мотивів».
Тому там вважають, що під час реорганізації Чернівецької митниці ДФС Миколі Салагору повинні були запропонувати рівнозначну посаду у новоствореній Буковинській митниці Держмитслужби, або обґрунтувати відмову, що не було зроблено. Також суд звернув увагу, що на момент початку реорганізації штатна чисельність Чернівецької митниці ДФС складала 400 штатних одиниць, а на момент створення Буковинської митниці Держмитслужби штатна чисельність склала 449 штатних одиниць.
«Судом встановлено, що станом на 24.02.2021 р. в Буковинській митниці Держмитслужби наявні 15 вакансій: посади державної служби категорії «Б» - 9, з них керівні посади - 2 (начальник митниці, заступник начальника митниці - начальник управління протидії митним правопорушенням та контрабанді); категорії «В» - 4; посади, які не відносяться до категорії державної служби - 2», - йдеться у резолюційній частині рішення.
Крім того, відповідачі по справі не надали до суду жодних доказів, що звільненню Миколи Салагора з посади «передувала будь-яка негативна індивідуальна оцінка його роботи на посаді державного службовця, йому не інкриміновано жодних незаконних дій, прорахунків у роботі чи незадовільної поведінки, яка була б несумісна зі статусом державного службовця».
Таким чином, суд констатує, що у Буковинській митниці Держмитслужби та Чернівецькій митниці як відокремленому підрозділі Держмитслужби були наявні вакантні посади, в тому числі ті, що позивач обіймав до реорганізації, а саме посада начальника митниці. Жодних перешкод у зайнятті такої посади відповідач не навів, а тому, на думку суду, звільнення позивача не може бути визнано обґрунтованим, і як наслідок, оскаржуваний наказ за встановлених обставин порушує конституційне право позивача на працю.
Також суд звертає увагу на кваліфікацію Миколи Салагора, який працює у фіскальних органах з 1988 року, а з 1992 року на керівних посадах митних органів України. І на те, що звільнений керівник митниці являється єдиним годувальником в сім`ї. Оскільки його дружина перебуває у відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною.
«Проте, з обставин встановлених судом випливає, що питання про переважне право на залишення на службі відповідачі в порядку та спосіб, передбачений ст. 42 КЗпП України, не вирішували», - додали у суді.
Дослідивши усі наявні докази і документи, Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ігоря Маренича вирішив повністю задовільнити судовий позов Миколи Салагора.
Своїм рішенням суд скасував наказ про звільнення Миколи Салагора від 25.02.2021 року, поновив його на посаді начальника Чернівецької митниці ДФС з 11.05.2021 року, стягнув з митниці середній заробіток за час вимушеного прогулу розміром 18 тисяч гривень. Також суд визнав незаконною відмову Держмитслужби від 22.03.2021 року і 27.04.2021 року у прийнятті його на роботу в порядку переведення із Чернівецької митниці ДФС до Буковинської та Чернівецької митниці Держмитслужби. Іншим пунктом рішення суд зобов'язав Державну митну службу України прийняти Миколу Салагора на «рівнозначну посаду державної служби в порядку переведення із Чернівецької митниці ДФС у відповідності до вимог ст. 87 Закону України «Про державну службу».
Рішення суду в частині поновлення на посаді керівника Чернівецької митниці ДФС та стягнення середнього заробітку повинне бути виконане негайно після набрання законної сили цього судового рішення.
Саме рішення оприлюднене 23 червня цього року і набере чинності після закінчення 30-денного терміну можливості подання апеляції учасниками справи, якщо його не скасують.
Нагадаємо, у липні 2019 року Президент України Володимир Зеленський порадив написати заяви на звільнення керівникам Закарпатської, Львівської, Волинської та Чернівецької митниць ДФС.
У грудні 2019 Миколу Салагора звільнили з посади начальника Чернівецької митниці ДФС.
Вже у лютому 2020 року колишній начальник Чернівецької митниці Микола Салагор звернувся з позовом до Чернівецького окружного адміністративного суду проти Державної фіскальної служби України. Позивач вимагав визнати протиправним та скасувати висновки оцінювання та сам наказ про його звільнення.
І вже влітку 2020 року Миколу Салагора поновили на посаді керівника Чернівецької митниці ДФС, структура якої перебуває у стані припинення діяльності.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами