Суперечки за танк. У Чернівцях обговорювали, що робити із танком Нікітіна. Бойова машина Радянської армії заїхала в місто у 1944 році й відтоді стала символом звільнення від нацизму. Нині в місті почалась справжня битва електронних петиції – одна – за знесення танку, як частини комуністичного минулого, інша – проти цього, у третій петиції активісти пропонують створити із танку арт-об’єкт.
У залі ратуші – безліч ветеранів. Усі- проти знесення танку Нікітіна. Василь Чупак, ветеран: Я категорически против снесения памятника – человек воевал за Украину, мы воспитываем молодеж, чтобы они тоже так защищали, как и мы в свое время.
Апелювати їм - нікому. Автори петиції про те, щоб позбутись бойової машини, що стоїть у Чернівцях вже понад 60 років - не прийшли. На захист символу визволення міста стали і молоді люди. Максим Соклов, Не нужно воспринимать этот пам’ятник, как символ коммунизма, Вторая мировая война – это большая трагедия для всех, если мы будем забывать свои ошибки, ошибки предков, мы будем совершать вновь и вновь.
Компромісну ідею та свіже дихання танку Нікітіна хочуть дати чернівецькій митці. Вони пропонують зробити із радянської пам’ятки арт-обєкт. Марія Агісян, авторка проекту: Це не мається на увазі, що буде розмальований танк, це будуть серйозні мистецькі проекти, танк, як історичний експонат його не будуть чіпати, бо сучасне мистецтво багато працює із медіа, і з нематеріальними категоріями ,я хочу пояснити людям, які хвилюються, що танк пофарбують у рожевий колір, чи намалюють якісь символи, ні цього не буде.
Поки обидві петиції – проти знесення танку і ствовреня арт-обєкту набирають майже однакову кількість голосів городян. Міська влада дипломатично відповідає: це дискусія двох різних поколінь, рішення прийматимуть після обговорень.
Олена Пушкова, керінвик відділу охорони культурної спадщини: Мусимо вивчати одну думку та другу і приймати якісь рішення, але в межах законодавства. Впорядкувати місце поблизу танку активісти хотіли вже давно, кажуть в ратуші. Бо сам памятник - не в найкращому стані та вже десятки років стоїть занедбаний.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами