Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича є визнаним науковим центром в Україні та має світове визнання.
Вагомий вклад у міжнародні наукові здобутки університету вносить Інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук. Одним з багатьох міжнародних напрямків співробітництва інституту є інтенсивна співпраця з американськими колегами, йдеться на сайті Інституту.
Зокрема, можна виділити найбільш важливі здобутки інституту в цьому напрямку:
1. У 1993 році було отримано 7 грантів Американського фізичного товариства (APS) для підтримки наукових досліджень. Це товариство видає дюжину наукових журналів, серед яких визначне місце займають Physical Review та Physical Review Letters.
2. Зокрема було організовано, в рамках співробітництва з Міжнародним товариством інженерів-оптиків SPIE, спеціальний випуск журналу OpticalEngineering в 1995 році. Редактором було запрошено проф. Ангельського О.В. з опублікованням в даному журналі циклу статей "Оптика в Україні"
3. В рамках програми фінансування видатних науковців та наукових колективів були отримані колективні (керівник проф. Ангельський О.В. - 1999) та індивідуальні гранти від фонду американського мільярдера Джоржа Сороса (проф. Мельничук С.В., проф. Максимяк П.П., проф. Махній В.П., проф. Мохунь І.І., доц. Бесага Р.М., доц. Підкамінь Л.Й., доц. Архелюк О.Д. - 1994-95).
4. Створено перші в Україні студентські спілки Міжнародного товариства інженерів-оптиків SPIE (2001 рік) та Міжнародного оптичного товариства OSA (2004 рік).
Це дало змогу отримати гранти для активних та обдарованих студентів, аспірантів та докторантів, зокрема: Ушенко Юрію, Карачевцеву Артему, Махровій Євгенії, Дуболазову Олександру, Максимяку Олександру, Максимяку Андрію.
Щорічно члени студентських спілок отримують гранти на поїздки до США для участі у зустрічах та конференціях OpticsandPhotonics. Зокрема США відвідали в різні часи: Ушенко Юрій, Дуболазов Олександр, Махрова Євгенія, Даскал Олена, Карачевцев Артем, Харитонова Катерина, Ушенко Володимир, Бесага Віра, Рябий Павло, Панько Ігор, Мартинюк Андрій.
5. Організація та проведення, за підтримки та фінансування SPIE, OSA 13 Міжнародних конференцій "Кореляційна оптика" (CorrelationOptics) за головуванням проф. О.В. Ангельського.
6. Професор Ангельський Олег В'ячеславович один з небагатьох в Україні удостоєний високого звання - Почесний академік (Fellow)товариств SPIEта OSA. Серед вчених України таких звань удостоєні всього 5-ть науковців (Fellow of OSA – двоє вчених та Fellow of SPIE – троє вчених).
7. Вчені інституту вибороли гранти УНТЦ (Українського науково-технологічного центру) на проведення наукових досліджень. Керівник - проф. Ангельський О.В. Фінансування здійснювалося США, Канадою в 1997-1999.
8. Одночасно було підписано контракт з американською відомою фірмою 3М про здійснення досліджень по створенню систем контролю якості поверхонь виробів.
9. З лекціями та доповідями на конференціях "Кореляційна оптика" Україну відвідали видатні Американські вчені, професори, зокрема: колишні президенти SPIE / OSA проф. J. Caulfild, проф. E. Dereniak, проф. J. Wyant, а також проф. F.T.S. Yu, проф. Lihong V. Wang, проф. K. Galves, проф. Grover A. Swartzlander, проф. V. Podolskiy, проф. J. Mait та інші.
10. Оптичні спеціальності інституту включені в директорію Education of OSA/SPIE вже багато років. Така можливість дозволила працювати за фахом, зокрема за кордоном, включаючи США, нашим випускникам: Мохуню Олексію, Андрусяку Олексію, Павлюку Олексію, Федоруку В., Куліковському Л., Здерчуку О., Кіндзерському В., Каштанову Ігору, Мицканюку В., Бесага В., Деркачу І., Маркушу О. та інші.
11. Підписана угода про співробітництво з університетом м. Вашингтон, університетом Масачусетс та національною лабораторією імені Лоуренца, Берклі, США. Це дало можливість організувати не тільки стажування та роботу співробітників інституту, але й проходження практики. Зокрема, Полонська Катерина, пройшла практику у лабораторії Берклі. Асистенти кафедри електроніки і енергетики Солован М. та Ковалюк Т. мали змогу працювати в лабораторіях університету штату Масачусетс Лоулелі, а Брус Віктор в університеті штату Каліфорнія.
12. Керівництвом університету м. Арізона проф. Ангельському О.В було запропоновано взяти участь у конкурсі на посаду декана оптичного факультету університету м. Арізона, США.
13. Видано 5 монографій у видавництвах США:
14. Участь проф. Ангельського О.В., Мохуня І.І., Полянського П.В., Зенкової К.Ю. у роботі редакційних колегій та в якості рецензентів наукових журналів у США, зокрема:
•Journal of the Optical Society of America
•Journal of Holography and Speckle
15. За результатами роботи проф. Ангельський О.В. отримав золоту відзнаку рецензента журналів Оптичного товариства Америки (OSA)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами