Тримати гроші в банку чи краще в банці - ці питання все частіше турбують українців. Вдома – ризиковано, адже крадії можуть не лише поцупити кошти, а й завдати шкоди господарям. В банку – зважаючи на останні події, та ще й неплатоспроможність багатьох фінансових установ – теж не завжди надійно. То що ж обирати? Поради експертів, у сюжеті.
Всі ці студенти та їх батьки стали заручниками неплатоспроможного банку «Надра». Вони перерахували кошти на оплату навчання в університеті, та гроші так і не надійшли. Тож працівники навчального закладу зобов’язують сплатити їх ще раз.
В’ячеслав Мітя, банківський експерт: «Непроста ситуація склалась у банківській системі, рівень довіри постійно падає. За цей період з ринка виведено близько 50 банків».
Та буковинка Альона Замега одна з тих, хто попри сумну статистику не розчарувалася і досі довіряє фінансовим установам. Але не всім. Жінка має економічну освіту, а ще працює у банківській сфері, тож розповідає секрет, як навіть пересічний українець може розпізнати надійний банк. Каже, варто звернути увагу, наскільки швидко відбуваються платіжні операції.
Альона Замега, буковинка: «Платіжні системи банківські дозволяють перераховувати гроші практично в режимі реального часу. В принципі по Україні нормальна система проходження платежів до 2 годин. Тобто якщо банк працює нормально, то в принципі 2-4 години з врахуванням всіх факторів це максимальний термін через який ваші гроші мають бути в отримувача».
Аби правильно вкладати гроші,по - перше, рекомендують відкривати депозити не в одному, а кількох банках. По - друге, обов’язково у різних валютах.
Альона Замега, буковинка: «Гривню вкладати на місяць – 3, а валюту на 6-12 місяців. Оскільки гривня на сьогодні все ж знецінюється і в короткостроковій перспективі можна заробити на ній більше».
Клієнти банку можуть також розраховувати на Фонд гарантування вкладів. Але що дуже важливо – не всі.
В’ячеслав Мітя, банківський експерт: «Фонд гарантирования вкладов возмещает только средства которые находятся на депозитных счетах и на текущих счетах физических лиц. Точка».
Насторожити мають також банки, вважають експерти, котрі пропонують неймовірно високі відсотки. До рейтингів радять прислуховуватись, але не довіряти. Враховуючи складну ситуацію в Україні і корупцію, ніхто, навіть працівники найбільших банків, не можуть давати своїм клієнтам стовідсоткових гарантій, вважають експерти. Тож ризиковано зберігати гроші і вдома, і в банку. Проте власник коштів на сьогодні має великий доступ до інформації і з 140 банків, які на сьогодні працюють в Україні, може обрати найнадійніший.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами