Цивільна «тривожна валіза», як правило, це укомплектований рюкзак об'ємом від 30 літрів,в якому знаходиться мінімальний набір одягу, предмети гігієни, медикаменти, інструменти, предмети самооборони і продукти харчування.
Всі речі в тривожному рюкзаку повинні бути новими (і періодично оновлюваними) і не повинні використовуватися в повсякденному побуті. Цивільний тривожний рюкзак призначений тільки для одного - максимально швидкої евакуації з небезпечної зони. Небезпечною зоною називають землетрус, потоп, пожежа, підвищена криміногенна обстановка, епіцентр військових дій тощо. Тривожний рюкзак повинен бути в кожній родині. Якщо ви так не вважаєте, то не читайте далі.
«Валізка»
У першу чергу потрібно визначитися з самою «валізкою». Для цієї мети краще всього використовувати рюкзак. Уявіть ситуацію, в якій вам доведеться йти пішки, а не їхати на автомобілі. Наприклад, на дорогах може бути затор, і потрібно буде продовжувати евакуацію пішки. Накинули рюкзак і пішли. Варто сказати і про упаковку рюкзака. Невеликі і експедиційні рюкзаки потрібно укладати не за принципом «важке внизу», а розподіляти вагу в ньому рівномірно.
Список речей
А тепер розглянемо більш докладно список речей і продуктів, які повинні бути в рюкзаку. Список частково заснований на рекомендаціях Нью-Йоркської служби з надзвичайних ситуацій. Для надзвичайних ситуацій, повинен бути напоготові якісний надійний рюкзак з такими речами і продуктами.
Копії важливих документів у водонепроникній упаковці. Заздалегідь зробіть копії паспортів, автомобільних прав, документів, що доводять ваші права на нерухомість, автомобіль і т.д. Документи укласти потрібно так, щоб їх легко можна було дістати. Бажано покласти з документами фотографії рідних і близьких.
Кредитні карти і готівку. У вас завжди (в будь-який час) повинен бути запас грошей. Дублікати ключів від будинку та авто. Карта місцевості і доведений до відома всіх членів сім'ї спосіб екстреного зв'язку і місце зустрічі.
Пристрої зв'язку і доступу до інформації. Невеликий радіоприймач з можливістю прийому УКВ / FM діапазону. У продажі є недорогі приймачі з динамо-машинкою для живлення. Приймач дозволить бути в курсі, що відбувається. Запасні батарейки для приймача. Можна взяти недорогий мобільний телефон із зарядним пристроєм.
Ліхтарик, а краще декілька, із запасними батарейками і лампочками для нього. Компас і годинник. Купуйте водонепроникні.Ніж і топірець.
Мультитул - багатофункціональний інструмент. Зазвичай він виглядає як складні пасатижі, в ручках якого заховані додаткові інструменти (ніж, шило, пила, викрутка, ножиці і багато іншого).
Сигнальні засоби (свисток, фальшфейєр Пакети для сміття ємністю 120 л. Штук п'ять. Може замінити тент, якщо розрізати. Рулон широкого скотчу.
Упаковка презервативів (12 штук без коробки, без мастила і ароматизаторів. Придатися може в багатьох ситуаціях.Шнур синтетичний, діаметр 4-5 мм, довжина - 20 м Блокнот і олівець. Нитки та голки.
Аптечка першої необхідності. Кількість ліків розрахована на надання допомоги не тільки собі, а й оточуючим: бинти, лейкопластир, йод, вата; активоване вугілля (інтоксикація); «Парацетамол» (жарознижувальний);«Супрастин» (алергія) «Іммодіум» (діарея);«Фталазол» (кишкова інфекція);«Альбуцид» (очні краплі);антибіотики в порошках.
Постійні ліки, які приймаються вами на постійній основі, готуються на тиждень із зазначенням дозування та способу застосування. Імена та телефони ваших лікарів. Слідкуйте за терміном придатності ліків (при упаковці забийте в календар дату ревізії препаратів).
Одяг. Нижня білизна (2 комплекти). Шкарпетки бавовняні (2 пари). Запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в'язана шапочка, рукавиці, шарф. Надійне і зручне взуття.
Міні-палатка, килимок-пінка, спальник. Гігієнічні засоби: зубна щітка і паста, невеликий шматок мила, рушник (продаються спресовані в супермаркетах), туалетний папір, кілька упаковок сухих хусток, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам - засоби особистої гігієни. Можна взяти бритву і манікюрний набір.
Товари для дітей. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка (краще металева 0,5 л), розкладний стаканчик. Сірники (краще туристичні). Запальничка.
Запас їжі на декілька днів. Все, що можна їсти без приготування і що займає мало місця, довго зберігається. Питна вода на 1-2 дні, яку потрібно періодично оновлювати. Пригорща льодяників.
Продукти: 2 банки з гарною тушонкою; галети; супові пакети;м'ясні чи рибні консерви.якщо є місце: будь-яка крупа, макарони, сухі овочеві напівфабрикати.Горілка або медичний спирт.
Сімейні цінності, реліквії, але тільки після упаковки найнеобхіднішого.
Намет, карімат, спальник - не обов'язкові, але бажані. Без них об’єм рюкзака складе не більше 30 літрів.
Джерело: Військова панорама
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами