Їжачки, які розповідають про міську архітектуру, парклети - зони для відпочинку городян - такі були нововведення у Чернівцях. У місті, яке відоме своєю старовинною архітектурою Австрійсько-Румунської доби, створили цікавинки для туристів та городян. Нарешті місто таки почало позбуватись від строкатої реклами, що повністю приховує гарні фасади.
Мультимедійний маршрут – про площі та споруди у Чернівцях туристам , окрім екскурсоводів тепер розповідають і їжачки.
СИНХРОН. Оксана Терен фахівець відділу туризму міської ради: Ми зчитуємо кюар-код, і автоматично переходимо на сторінку, яка розповідає нам про місце – ратушу, це детальний опис місця, його історія, світлини та відео. По місту є 21 такий їжачок, які розповідають про найцікавіші пам’ятки архітектури.
Та побачити гості і городяни можуть не усю архітектуру. Через те, що центр Чернівців заполонила строката реклама, фасади будівель подекуди повністю заховані під яскравими банерами, або заліплені вивісками. Про те, що кольорова реклама ніяк не пасує старовинній архітектурі 18-19 сторіччя, знавці архітектури говорили роками. Нещодавно у місті запрацювала інспекція з благоустрою. ЇЇ керівник почав діяти – тепер у центрі міста яскравих банерів – значно поменшало.
Сергій Обшанський , керівник інспекції благоустрою Чернівців: Є нас такий Сбербанк Росія, то слово Росія ми вже зняли..якщо взяти нашу пішохідну вулицю – Кобилянської = то вже 70 відсотків реклами знято, усі отримали попередження. Взагалі, є пропозиція зробити центральну частину Чернівців мораторій на реконтрукції будь-які.
Днями вдалось відкрити фасад і Чернівецького кінопалацу. Пан Серегій каже: підприємець пообіцяв і залатати дірки від кріплень реклами.
Сергій Обшанський, керівник інспекції благоустрою Чернівців: Кожні вихідні чернівчани тут гуляють, тут висіло багато реклами. Ми звернулись до підприємця, він нас послухав, і зняв рекламу на 9 день.
Ще однією родзинкою Чернівців тепер стали зони відпочинку. Ці конструкції називають «парклетами». Кілька таких встановили небайдужі городяни у центрі міста. Ось цей, приміром, «виріс» на місці купи смітників.
Юрій Чорней, чернівчанин, журналіст: Ще деякий час тому тут неможливо було пройти повз смітники, запах був нестерпний і боялись, що звідти вискочить щур. зміни дуже позитивні, якщо ми далі наполягатимемо на цьому, буде далі змінюватись.
Те, що в Чернівцях врешті перейшли від слів до справ щодо строкатої реклами, почали дбати про архітектуру та створювати новинки, городян тішить. Тепер – ще б навести лад із побутовими вандалами – людьми, які псують чернівецькі пам’ятки архітектури сучасним ремонтом – встановленням на старовинних спорудах різнокольорових пластикових вікон та кондиціонерів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами