Олена Пушкова мотивує своє рішення тим, що утворення нового органу не було погоджено з Міністерством культури та інформаційної політики України, як того вимагає законодавство.
Нагадаємо, 25 березня депутати Чернівецької міської ради проголосували за створення двох нових управлінь – охорони культурної спадщини міськради замість ліквідованого однойменного відділу міськради і нового управління міського правопорядку та благоустрою міської ради.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Як йдеться у позові, Олена Пушкова просить визнати протиправним та скасувати рішення Чернівецької міської ради за №132 від 25.03.2021 про утворення управління охорони культурної спадщини міської ради з 01.06.2021 р. та про ліквідацію відділу охорони культурної спадщини, пише ІА АСС.
За словами Олени Пушкової, основний розгляд справи ще не відбувся.
«Я подала заяву у суд про скасування рішення про утворення управління охорони культурної спадщини, замість відділу. Оскільки відділ – це спеціалізований орган, підпорядкований міністерству культури, і утворюється він за погодженням міністерства. Мається на увазі, що міністерство делегує повноваження на рівень органу місцевого самоврядування. Оскільки цього не було зроблено, управління створено без погодження Мінкульту, тим більше, що призначення та звільнення керівника – це не повноваження міського голови, це робиться за погодження голови обласної адміністрації», - коментує чиновниця.
За словами Олени Пушкової, вона не одноразово на депутатських комісіях роз’яснювала всі моменти ліквідації відділу та створення управління. Проте все це не бралося до уваги, що і змусило її звернутися до суду.
У коментарі кореспонденту ІА АСС начальник юридичного управління міськради Сергій Венгринюк розповів, що рада вважає цей позов необґрунтованим.
«Створення нового управління відбувається не з нуля. У нас вже був орган по охороні культурної спадщини. По законодавству вимагається погодження з Мінкультом, якщо новий орган створюється з нуля. А тут функціонал передається зі старого відділу у нове управління. Відповідно до Кодексу законів України про працю, працівників повідомляють про наступне вивільнення, хто має переважне право на залишення, тим буде пропонуватися місця. Ті вимоги, які ставить Кодекс, ми виконали і будемо виконувати», - роз’яснив Сергій Венгринюк.
Начальник управління також додав, що процес створення управління відбувався з дотриманням усіх норм чинного законодавства.
Новини ІА АСС є у Viber
«Ми направляли відповідні листи у Мінкульт, звідки нам прислали відповідь, в якій просили надати їм копії положення нового підрозділу. Ми, своєю чергою, її надіслали. Отже, все ми виконали, - каже Сергій Венгринюк. – Всі наші заперечення також направляються до суду, і саме він покладе крапку у цій справі».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами