У травні у Чернівецькому міському клінічному пологовому будинку №2 відкрили гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу UNFPA Фонду ООН у галузі народонаселення. Поява такого кабінету спрощує та робить комфортнішим прийом пацієнток, допомога стає якіснішою і надається за міжнародними стандартами, пише Медіа агентство АСС.
У Чернівецькій області наразі вже функціонує три таких кабінети: у Чернівцях, Сторожинці та Сокирянах. А загалом в Україні працюють вже 94 гінекологічних кабінетів безбар’єрного доступу.
Про роботу чернівецького кабінету розповідає акушерка-гінекологиня із 35-річним стажем Віра Федів.
«Я працюю у жіночій консультації пологового будинку. Про появу такого кабінету ми говорили давно. Колись раніше я оглядала жінок з вадами зору. Потім були пацієнтки з проблемами опорно-рухового апарату, з вадами слуху. Ці жінки, які вимагають трохи іншого підходу та допомоги і пояснення. То треба їх скеровувати, як іти, де і скільки сходинок, як піднятись. Цей проєкт реалізується за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Ми отримали все нове: меблі, комп’ютер, крісла, пакети інструментів, стерильні набори. Кабінет забезпечений всім для надання професійної та кваліфікованої допомоги», - каже Віра Федів.
Важливо зауважити, що кабінет відкритий для усіх жінок, а не лише для пацієнток з інвалідністю. Зокрема звернутися за медичною допомогою до лікарів кабінету можуть місцеві мешканки, ВПО, жінки, які : пережили насилля, планують вагітність, хочуть пройти профілактичний огляд тощо..
У кабінеті є спеціалізоване гінекологічне крісло, котре можна модифікувати конкретно під кожну пацієнтку. В ньому легко і швидко регулюється висота, опускаються бокові тримачі, змінюється кут нахилу окремих елементів.
«Вагітній жінці з певними фізіологічними змінами важко піднятися на звичайне гінекологічне крісло. Тому у пригоді якраз і стає саме таке крісло. Воно підіймається-опускається. Людині, приміром, на кріслі-колясці це дуже зручно. Така жінка може навіть сама під’їхати і пересісти з візка у крісло. Якби не такі крісла, багато патологій можна пропустити. А огляд має бути повноцінний, аби дивитись нормально у дзеркала, під мікроскопом з лампою. Раніше була ймовірність недогледіти патологію шийки матки, а це тягне за собою оперативне лікування», - продовжує Віра Федів.
Щодня чернівецький кабінет безбар’єрного доступу відвідує не менше 15 осіб. За словами лікарки, зараз діє принцип надання допомоги жінкам за зверненням. Допомогу надають усім без винятку, незалежно від місця реєстрації. Направлення від сімейного лікаря не потрібне.
При в’їзді до корпусу пологового будинку біля сходів є пандус та кнопка виклику медперсоналу. У коридорі є великий підіймач з гамаком, який допомагає переставити жінку з візка на гінекологічне крісло. Відразу на першому поверсі реєстратура та санітарні кімнати з широкими заїздами та гігієнічним душем. Переробили пороги та зробили їх безперешкодними. Також лікарі замовили новий кольпоскоп для кращої діагностики.
Про інклюзивність, інновації та покращення надання медичних послуг розповіла Любов Свіріденко, голова ГО «Чернівецьке товариство людей з інвалідністю «Мрія», активістка, волонтерка.
«Я була на відкритті цього кабінету. В цілому ремонт в приміщенні виконаний якісно та з думкою про людей, які потребують огляду в кабінетах, пристосованих для маломобільних груп населення. Тут зручно і приємно перебувати», - розповіла Любов Свіріденко.
Фото із ФБ-сторінки Любов Свіріденко
Поява такого кабінету спрощує та робить комфортнішим прийом громадян. Бо важлива не лише медична допомога, а й відчуття безпеки та розуміння проблем фахівцем.
На Буковині гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу працюють на базі таких медзакладів:
Детальну інформацію про роботу цих та інших кабінетів можна отримати у реєстратурі медичного закладу або за номером 3033*. Також корисну та необхідну інформацію можна знайти на сайті лінії підтримки з питань жіночого здоров’я.
*Лінія працює щодня з 9:00 до 18:00, дзвінки з мобільних операторів та міських номерів по Україні безоплатні.
_____
Мобільні гінекологічні бригади та гінекологічні кабінети безбарʼєрного доступу працюють у рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського союзу (ЕСНО), Міністерства закордонних справ Данії, Канади, Франції та Республіки Корея.
*Партнерський матеріал
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами