До Чернівців приїхав засновник і продюсер українсько-американського благодійного проєкту "Незабутня Квітка" Алекс Гутмахер. У медіа-центрі “Belle Vue” він дав пресконференцію та поділився планами роботи проекту в нашому місті.
Цей проєкт реалізовують з 2007 року за підтримки Українсько-Американської координаційної ради (Нью-Йорк). Він присвячений вшануванню пам’яті американської співачки українського походження Квітки Цісик, а також просуванню теми профілактики й лікування раку молочної залози серед жінок.
У рамках проекту протягом березня та квітня цього року в Чернівцях заплановано ряд благодійних заходів.
Читайте також: Стратегію боротьби з онкологією презентували у МОЗ: яких змін чекати
Ілля Тащук, експерт за фахом "Онкологія": «Цей проект вже реалізовували в інших регіонах. Ми спілкуємося з лікарями й вони дуже задоволені. На жаль, рівень занедбаності раку молочної залози в Чернівецькій області сягає 30%. За нашими підрахунками, ми повинні мати мінімум 15 мамографів, щоб забезпечити необхідний скринінг жінок. Нині потреба у мамографах кричуща. Жінки повинні самостійно обстежувати себе до 40 років раз на місяць і раз на рік проходити УЗД. Після 40 років потрібно проходити мамографію раз на два роки.
У Чернівецькій області щороку вперше діагностується близько 230 нових випадків раку молочної залози. Щороку ми робимо близько 400 операцій на молочній залозі. Це і доброякісні пухлини, і злоякісні».
За словами голови єврейської громади Чернівецької області Леоніда Мільмана, Чернівці вибороли право реалізовувати проект Алекса Гутмахера у важкій конкуренції з іншими містами.
«Є кілька потенційних міжнародних проектів, за які ми зараз конкуруємо, і сподіваємося провести у містікілька фестивалів», - каже Леонід Мільман.
Сам Алекс Гутмахер розповідає, що українсько-американський благодійний проект "Незабутня квітка" існує вже 14 років. Його мета - профілактика раку молочної залози.
«Цього року ми вперше залучилися підтримкою МОЗ. 30 березня буде невеличке урочисте відкриття проекту. Перша зустріч в його рамках – я поїду в онкоцентр до пацієнтів та лікарів. Адже людям там дуже не вистачає духовної підтримки. Я сам пережив 11 хіміотерапій і знаю, чого вартує ця боротьба. Маю надію, що мене підтримають чернівецькі артисти, й ми поспіваємо там», - каже Алекс.
Також у Чернівцях планують провести імпрезу для ветеранів Другої світової та ветеранів АТО. А ще музичну програму, в рамках якої проведуть зустріч з молоддю Буковини: студентами музичного училища, педагогічного коледжу та пластунами. Захід планують провести ввечері 31 березня. Також 1 квітня у «Юності Буковини» буде імпреза для дітей з особливими потребами.
2 квітня у Драмтеатрі відбудеться спектакль Вінницького театру, участь в якому візьмуть артисти з США.
«А опісля ми плануємо зробити внесок у розвиток онкоцентру. Я вдячний, що зустрівся з МОЗ. Вони просили мене скласти список усього, що потрібно. Після кожної імпрези я передавав 100 - 150 тисяч гривень онкоцентру того чи іншого міста. Тому у співпраці з МОЗ та Чернівецькою ОДА ми зможемо придбати пересувний мамограф Чернівцям. Його вартість - близько 2 мільйонів гривень. Я маю надію, що ми разом зможемо це зробити. Єдине, що дуже прикро - я не бачу жодної реклами по місту, - каже Алекс Гутмахер. - Цей спектакль заради того, щоб переконати жінок перевірятися.
Якось відвідав чемпіонат з поїдання вареників. Там почув пісню Квітки Цісик і заплакав. Ми лікувалися в одному шпиталі. Її не стало, а я лишився живий. Для мене це був меседж, що потрібно розпочати такий проект».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами