У Чернівцях продемонстрували проєкт Музею української вишиванки, пише Медіа агентство АСС. Засновники сподіваються, що це місце стане магнітом для туристів, адже інтерактивні експонати та екскурсії із доповненою реальністю і голограмами здивують найвибагливішого відвідувача.
Наші новини є у Facebook
Свято Всесвітній день вишиванки зародилося у Чернівцях. Цього тижня сквер у центрі міста теж назвали цим іменем. А презентований проєкт Музею запрацює на вулиці Поповича 2, поблизу Соборної площі. Щоправда, з вулиці та й усередині будівля виглядає розтрощеною.
«Ми зараз знаходимось у приміщенні, де буде Музей української вишиванки. Воно занедбане, але за 2 роки тут постане новий культурний і мистецький центр. Фішкою буде те, що це музей реліквій і технологій, доповнена реальність, 3Д-друк і таке інше», - розповів Олександр Ткачук, режисер, співзасновник Всесвітнього дня вишиванки.
Символічність зустрічі на руїнах – кажуть організатори – це теж образ: віра у завтра і побудова нового світу. На захід принесли й сорочку чернівецького студента, з котрої якраз і зародилось свято світового ґатунку. Колись студентська акція – тепер міжнародна платформа для презентації нашої культури.
Читати: Матері та вдови у вишиванках: чуттєва виставка у Чернівцях (ФОТО)
«Навіть зараз оглядаючи це приміщення, не віриться що тут може постати хороший музей, але напевне, й 15 років назад теж не вірили, що свято розростеться до таких масштабів», - додає Оксана Шородок, співзасновниця Всесвітнього дня вишиванки.
На ремонт приміщення необхідно 15 мільйонів гривень. Гроші збиратимуть на краудфандингових платформах. А відкрити музей планують у травні 2023 року.
«Ми скучили за новими та амбітними проєктами. Нині представляємо унікальний, незалежний і автентичний задум. Музей національний по масштабу і по значенню. Проєкт позабюджетний, меценати, широка підтримка світового українства», - сказав Михайло Павлюк, заступник голови Чернівецької обласної ради, співзасновник Всесвітнього дня вишиванки.
Леся Українка голографічно сама розповідатиме про свою вишиванку. А сорочки з Гуцульщини супроводжуватимуться мелодіями, говірками та шумами Карпат. Такого музею, котрий би об’єднав усі зразки орнаментів і вишитих витворів України – досі не було.
«Готові розпочати наймасштабніший сталий проєкт, який буде постійним. Тут зберемо артефакти, строї з усіх регіонів. Друга складова – вишиванка – це символ нескореності, боротьби, свободи, оберіг українців. Використовується анімація, голограми, проєкція, і це зможе зацікавити молодь», - зазначила Леся Воронюк, режисерка, співзасновниця Всесвітнього дня вишиванки.
За вхід грошей не братимуть, а вже при виході будуть пропонувати відвідувачу – заплатити, хто скільки забажає.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами