1. Після здобуття Незалежності України, 18 лютого 1992 року особовий склад прийняв присягу на вірність народу України, а сама історія бригади складає понад сторіччя.
2. У 2004 та у 2017 роках 24 омбр визнана найкращою бригадою в західному оперативному командуванні, а 2005 року - найкращим підрозділом Сухопутних військ Збройних Сил України.
3. На початок збройного конфлікту на сході України 24 бригада була однією з найбільш боєздатних підрозділів ЗСУ, а на її базі утворені декілька «важких» батальйонних тактичних груп, які приймали безпосередню участь в більшості ключових битв за Донбас.
4. 20 серпня біля Георгіївки після масованих щоденних артилерійських обстрілів українських позицій регулярні російські підрозділи десантників 76-ї десантно-штурмової псковської дивізії за підтримки танків пішли в атаку. Росіяни були зупинені та змушені тікати. Була практично повністю знищена одна рота російських десантників — з усієї роти чисельністю 80 осіб вижили близько десяти бійців. Це було перше пряме зіткнення з регулярною російською армією.
Читайте також: Офіцерів запасу не направлятимуть у зону ООС, - Чернівецький обласний військкомат
5. Свого часу в лавах 24 омбр проходили службу: генерал-лейтенант Олександр Павлюк; генерал-майор Валерій Залужний; генерал-лейтенант Сергій Наєв, генерал-полковник Генадій Воробйов, а також НГШ генерал-лейтенант Руслан Хомчак.
6. Влітку 2014 року бригада звільняла населені пункти: Красний Лиман, Ямпіль, Закітне, Сіверськ, Зарічне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк. А за час проведення ООС село Південне, Шуми та взяла під контроль сіру зону на околицях Мар’їнки.
7. Держава відзначила державними та відомчими нагородами 1264 військовослужбовців бригади. Серед них Герой України – старший солдат Андрій Волос, який загинув під час важкого бою, прикривши своїм тілом побратима.
8. 13 жовтня 2018 року в пункті постійної дислокації 24-ї бригади в місті Яворів відкрито Меморіал на честь полеглих воїнів бригади.
9. Указом Президента України №234/2017 від 23 серпня 2017 року 24 окремій механізованій бригаді присвоєно ім`я короля Данила. З цього часу військовослужбовці гордо називають себе бійцями Королівської бригади чи Королівськими піхотинцями.
10. Молоді офіцери, які закінчили вищі військові навчальні заклади протягом 2014-2018 років очолюють у бригаді керівні посади. Наймолодшому командиру батальйону – 25 років. Все тому, що для них пріоритетним напрямком та основою взаємовідносин являється повага.
Солдат першого місяця служби без вислуги отримує від 10500 грн. до 28000 грн. в залежності від завдань, які виконує та місця перебування. Військові отримують виплати при укладанні контракту в сумі в середньому 14000 грн., щорічні виплати на оздоровлення і вирішення соціально-побутових питань такому ж розмірі.
Контрактники забезпечуються речовим майном, безкоштовним медичним обслуговуванням, в тому числі пільговим курортно-санаторним оздоровленням, безкоштовним харчуванням. Вони можуть проживати в гуртожитках, або отримувати компенсацію за піднайом житла.
Щоб дізнатись більше про військову службу за контрактом звертайтеся до Чернівецького обласного військового комісаріату. Телефони: 0509480349, (0372) 524349.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами