У центрі культури «Вернісаж» відкрилась фотовиставка української символіки у старовинній вишивці, пише Медіа агентство АСС. Ініціаторкою стала чернівчанка Леся Воронюк, співзасновниця Всесвітнього дня вишиванки. Раніше вона працювала над створенням документальних фільмів «Спадок нації», «Соловей співає», «Ткацький шлях».
Отримуйте новини в Telegram
«Наша ідея – видати великий глянцевий альбом на День вишиванки. Ми стільки знайшли цікавих експонатів, що більше не могли їх тримати до весни у себе на комп’ютерах. У експедиціях беруть участь троє осіб, ми об’їздили чотири сусідні області. Серед чернівецьких колекціонерів є дослідники, котрі мають чудові артефакти, розуміються в темі, вивчають її. Це Віра Китайгородська, Оксана Микитюк, Микола Шкрібляк. Люди у найскладніші часи збирали та перетримували ці реліквії і скарби. А колись вони навіть у банках закопували, аби потім віднайти і передати дітям», - зазначила Леся Воронюк.
Українська національна символіка фігурує у всіх витворах культури: кераміка, ткацтво, малюнок, різьбярство. На відкритті розповідали реальні життєві історії про людей, котрі крізь роки проносили родинні вишивки, таємно зберігали їх на засланні. Тому що вишиванка – це не просто візерунок, кольоровий орнамент чи принт на одязі – це літопис, це радість та горе декількох поколінь, настрій, віра в майбутнє й України.
Виставка триватиме тиждень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами