У Хотині організували черговий цікавий та цього разу ще й смачний майстер-клас просто неба: переселенець з Криму Ришад Абдульманов поділився секретами приготування східних страв: чебуреків, пахлави та плову, а також – запашної кави.
Усе майстер-шеф Ришад готував на вогні на очах у десятків хотинчан, детально розповідав про технологію приготування, традиції східної кухні. Зокрема зазначив, що рецепти досить прості, не вимагають великої кількості інгредієнтів, адже це страви кочівників.
Спочатку глядачам показали процес приготування чебуреків від «А» до «Я» – тобто від перемелювання фаршу аж до смаження. «У нас кажуть, що тісто для чебуреків має бути таким тонким, щоб через нього можна було читати газету…, – примовляв, швидко і майстерно розкачуючи тоненькі круги Ришад. – А смажити потрібно у добре нагрітій соняшниковій олії. Колись для цього використовували жир, але тепер користуємося такими «благами» цивілізації».
З того ж тіста, що на чебуреки, виявляється, можна готувати й інші страви. Наприклад, традиційні східні солодощі – пахлаву. Її приготування викликало особливе зацікавлення і передусім у маленьких глядачів майстер-класу.
– Тісто тонко розкачати, згорнути у рулет, порізати «навскосок» на шматки, зробити надрізи та вивернути один кінець через надріз, а потім швидко обсмажити вироби в розігрітій олії, – розповів кухар. – А перед подачею обсипати цукром, або полити медом чи сиропом. І ось солодощі готові! Усе дуже просто.
Досить простим видався і рецепт плову від Ришада: «Потрібно узяти по кілограму м’яса, цибулі, моркви та рису, а також приправи за вашим смаком. М'ясо ріжемо великими шматками (100-150 г), щоб воно було соковитим. Обсмажуємо. Потім туди ж додаємо цибулю, порізану півкільцями, згодом моркву крупною соломкою, тушкуємо, додаємо 600-900 мл води. Насамкінець всипаємо промитий рис. Після цього більше не перемішуємо! Коли трохи прокипить, накриваємо кришкою і на малому вогні даємо плову «дойти» – приблизно 15 хв. Перед подачею плов вимішують, а м'ясо нарізають дрібнішими шматками».
Важко словами передати неповторні аромати страв, вони переплітаючись із димком, неабияк розбудили апетит в усіх присутніх. Тож приготовані наїдки, які давали спробувати охочим, видалися особливо смачними.
Як зазначив ініціатор і один з організаторів майстер-класу Андрій Курочкін на своїй сторінці у соцмережі, на цей на захід прийшли близько 150 глядачів: і дорослих, і малих. «Дуже приємно, що на наші майстер-класи щоразу приходить усе більше і більше людей. До нас завітало приблизно 150 гостей. Велика подяка Ришаду, який зробив шоу. За всіма традиціями сходу напоїв гостей запашною кавою, розкрив таємниці приготування чебуреків (з татарської – тісто з м’ясом), пригостив дітей медовою пахлавою. Усі присутні були в захваті від приготування плову. Також хочу подякувати Руслану Лазарчуку, якій не залишив без уваги всіх дітей та після шоу продовжував їм готувати смаколики».
Справді, присутні були у захваті від такого майстер-класу, неодноразово аплодували шеф-кухарю, а його блискавичній швидкості у нарізанні цибулі позаздрила не одна господиня. Чимало з них говорили: «Обов’язково спробую вдома приготувати плов і чебуреки за таким рецептом. І вже запрошували друзів на дегустацію. Тож цей приємний і смачний вечір, вочевидь, дасть поштовх й багатьом іншим з не менш теплою і дружньою атмосферою.
Джерело та фото: "Хотинські вісті"
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами