У коментарі ІА АСС лікар-інфекціоніст Чернівецької обласної клінічної лікарні Ольга Кобевко розповіла про ситуацію з хворими, вибірковість карантинних заходів та цілодобове навантаження на медперсонал.
"Не можу зрозуміти, чому карантин одних стосується, а інших не стосується. Карантин або для всіх, або ні для кого. Це має вирішити штаб, - каже Ольга. - Треба берегти всіх медиків, ми це розуміємо, але підсилення поки не маємо. Ми втрачаємо багато медиків – медперсонал інфікований. Лікарі-інфекціоністи кафедра інфекційних хвороб знаходиться на карантині, вони не можуть нам допомагати. Ми самі забезпечуємо цілодобове чергування. Нас зараз 6 лікарів".
"У нас ускладнились випадки. Майже всі пацієнти мають двосторонні пневмонії, вони тривалі, важкі, кволі, погано лікуються. Складно з ними працювати. Загалом, смертей не було шансу уникнути. Ми бачили статистику світу, як проходила епідемія у різних країнах. Наші втрати – це люди з супутніми патологіями. Від самого коронавірусу (як єдиної причини) загиблих не було і немає. Різного віку пацієнти: від дітей і аж до 80 років, - продовжує лікара. - На жаль, є проблема: у нас недостатньо кисню для неінвазивної дотації.
Ми хоч і виснажені, але на це не звертаємо уваги, єдина проблема – недостатні умови для надання меддопомоги.
Читати: У Чернівцях помер 82-річний чоловік з підозрою на коронавірус
У райони брали легкі випадки або середньої важкості. Усі інші (середні та важкі) ми забираємо в обласні бази, бо тут трохи більше можливостей. Оснащені реанімації, відділення, більше лікарів".
"Є люди, які свідомо залишаються вдома, носять респіратори. Дбають про безпеку інших, навіть не знаючи чи вони інфіковані, чи ні. Втім, є й такі, які сприймали коронавірус несерйозно. Навіть скептики були серед медиків, які входять в штаб боротьби з епідемією. Запевняли, що це звичайний грип і нестрашна патологія. Зараз ці медики інфіковані, госпіталізовані, лікуються, - говорить Ольга Кобевко. - Можливо, таке сталося через брак інформації – хоча її вдосталь. І ми про це кричали ще з січня, аналізували світову тенденцію. Не помітити пандемію було неможливо. Ми зайшли у фазу поширення вірусу пізно, тому мали час для підготовки на досвіді інших держав. Але ми втратили багато часу.
"Моє життя змінилося. Я працюю на дві бази. Перша міська лікарня не мала інфекціоністів у штаті. Тому працюю на дві лікарні: до обіду - в обласній лікарні, після обіду – у міській №1, - каже Ольга. - На вихідних я цілодобово чергую. Вільний час – це сон після опівночі, у кращому разі".
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами