Новорічно-різдвяні свята – це не лише подарунки, ялинка і мандарини, а й неабияке навантаження на живіт: салати з майонезом, смажене м`ясо, солодощі та алкоголь… Зрештою, більш витривалі завершують святкування із важкістю в животі, слабші – з гастритами, виразками, а часом навіть у реанімації. Як запобігти цьому і не перетворити свята на суцільні хвороби, розповіла Віра ЧЕРЕВАТЕНКО, завідувачка гастроентерологічним відділенням Чернівецької лікарні швидкої медичної допомоги.
- Оскільки щільна і пізня новорічна вечеря – це тяжке випробування і для травної системи, і для всього організму, раджу повечеряти трохи раніше, приблизно о 20:00 чи 21:00. А до святкового столу і традиційного шампанського подати легкі закуски, - радить Віра Череватенко. – Опівночі краще смакувати тим, що швидко перетравлюється. Наприклад, салати, варена або подрібнена їжа.
- Але ж ми так звикли до смаженого, гострого і перченого на новорічному столі…
- Не розпочинайте прийом їжі з жирних страв – жири знижують секрецію шлункового соку й уповільнюють травлення. Це допоможе вашому організму максимально швидко засвоїти все вжите й позбавить відчуття млявості після їжі. Краще з`їжте сирі овочі – вони допоможуть переварити незвичну їжу, а рослинна клітковина, що міститься в них, зв’яже більшу частину речовин, які можуть спричинити розлад травлення.
- Як порадите вживати алкоголь?
- Не змішуйте різні алкогольні напої, дотримуйтеся золотого правила: пити не більше так званої «однієї дози» алкоголю на годину. «Одна доза» – це 180 мл вина, або 360 мл пива, чи 30 мл міцного напою. Однією з причин похмільного синдрому є зневоднювання організму. Тому на кожну склянку алкоголю випивайте одну склянку води.
- А як порадити «оживити» свій живіт після новорічно-різдвяних свят?
- Після тривалого застілля, як правило, дає про себе знати підшлункова залоза. Для відновлення її роботи необхідні ферментні препарати (мезим, фестал тощо). Вони нормалізують травлення. Варто також відмовитися від спиртного і побути на дієті. Корисно їсти відварене (парове) м’ясо, рибу, яйця і молочні продукти. Необхідно вживати більше овочів, фруктів і пити багато рідини (1–1,5 л на день). Також корисно влаштовувати два рази на тиждень розвантажувальні дні.
- Чи варто відмовитися від солодкого, аби скинути зайві кілограми, які набрали під час святкування?
- Повністю відмовлятися від солодкого не варто. У зимовий період організму необхідний серотонін для гарного настрою. Тому можна побавити себе кількома шматочками чорного шоколаду.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами