Про це повідомляють "Хотинські вісті".
– Поки що робимо лише перші підготовчі кроки. Згідно з проектом у нас передбачено створити бізнес-центр та відкрити сільськогосподарський обслуговуючий кооператив. Цей проект Євросоюзу у рамках ініціативи «Мери за економічне зростання» реалізовуємо через Асоціацію «Агенція розвитку громад Буковини», – розповідає Рукшинський сільський голова О. В. Горбатюк. – Він орієнтований на 10 ОТГ області і має бюджет у майже 800 тисяч євро, із яких 25,5 відсотка співфінансують громади. Важлива умова – надання приміщень для цих структур в оренду, вони розташуються у приміщенні колишньої школи у Рукшині.
Лідером, який виступив засновником "медового" сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу у Рукшині, став радник голови Асоціації виробників продукції бджільництва «Буковинський бджоляр» С. І. Палагнюк. Він зазначає, що ця організація об‘єднує декілька сотень пасічників, хоча їх кількість на Буковині – тисячі.
Читайте також: Екологічний центр для учнів відкрили у Рукшині
– Так склалося, – ділиться думками Сергій Іванович, – що в асоціацію нас об‘єднали спільні проблеми, бо великі експортери продукції бджільництва диктують нам свої умови. Функцію просування на ринки, і зокрема зарубіжні, повинен і може узяти на себе кооператив, аби гідно представляти інтереси людей, які до нього увійдуть. Бо нині найбільше заробляють на нашій продукції не ми, а перекупники.
Вже подали необхідні документи для державної реєстрації кооперативу. З-поміж його основних завдань – об‘єднати бджолярів західного регіону України, налагодити систему переробки продукції пасік, покращити умови ведення сільгоспвиробництва у галузі. Тоді ми зможемо формувати великі партії продукції для експорту. Одне з головних завдань – вивести мед на ринок не як сировину, а як готову продукцію.
Проте для цього необхідно створити відповідну матеріальну базу. У рамках проекту кооператив отримає від Євросоюзу понад 25 тисяч євро, а співфінансування бджолярів – майже 8 тисяч євро. За ці кошти необхідно придбати і встановити обладнання – фасувальну лінію, сушарку продукції, закупити тару та упаковку.
У кооперативі будуть створені нові робочі місця, які так необхідні територіальній громаді, а бюджет ОТГ поповнять кошти від його діяльності. У планах на перспективу – облаштувати музей бджільництва як центр популяризації галузі та її продукції.
Але спочатку потрібно відремонтувати приміщення, придбати обладнання, розробити торгову марку – і тоді безпосередньо впроваджувати проект, – розповідає С. І. Палагнюк. – Кооператив – це відкрита організація. Нині спілкуємося із бджолярами, аби залучити їх до співпраці. Розумію, що, як і в будь-якій справі, організаційний період – найскладніший. Але переконаний, що взялися за потрібну для пасічників роботу, у якій сподіваємося на їхню зацікавленість та підтримку. Маю надію, що вже цьогоріч кооператив запрацює і отримаємо перші результати його діяльності. Це в інтересах і власників пасік, і жителів Рукшинської ОТГ, – наголошує С. І. Палагнюк.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами