У Сторожинецькій ОТГ запрацював клуб з настільного тенісу, який об’єднав людей з інвалідністю, дітей і звичайних мешканців. Він розташований у спортзалі нової місцевої школи.
Про досвід запровадження інклюзивних методів у позашкільних заняттях кореспонденту ІА АСС розповів керівник ГО "Федерація настільного тенісу Сторожинецького району" Владислав Добридін.
Владислав отримав травму хребта, яка «прикувала» його до інвалідного візка ще у 20-річному віці. Сам він родом із Білорусії, а переїхав на Буковину приблизно 7 років тому до дружини, яка родом з цих країв. Каже, що одразу ж почав об’єднувати навколо себе людей, які цікавляться спортом і зокрема настільним тенісом.
«Травму хребта я отримав ще коли служив в армії. А потім якось я потрапив у табір активної реабілітації. Це місце, де людей навчають, як по-новому жити в інвалідному візку. І саме там я побачив, як люди на візках грають в настільний теніс. До травми я грав у теніс, але то було більше на такому, любительському рівні. Після табору я почав займатися професійно цим видом спорту і мені сподобалося. Коли я переїхав на Буковину, то одразу ж почав цікавитись, де і з ким міг би грати в теніс», – розповідає Владислав Добридін.
Однодумців і друзів за захопленням чоловік знайшов дуже швидко. Спочатку любителі тенісу збиралися в місцевій спортивній школі, а потім вирішили заснувати громадську організацію і залучати до спорту якомога більше людей і особливо дітей.
Читайте також: Життя не чорне: у Чернівцях люди з інвалідністю зібралися на флеш-моб (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Допомогти ініціаторам ідеї створення тенісного клубу зголосилися різні інстанції. Керівництво Сторожинецької ОТГ віднайшло приміщення у нещодавно відремонтованій місцевій школі, виділило частину грошей для придбання інвентаря.
«Ця школа, до речі, уже збудована з урахуванням усіх вимог та потреб людей з інвалідністю – і пандуси є скрізь, і пристосовані туалети тощо. Спочатку я звернувся до директора школи, який не мав жодних заперечень щодо наших занять настільним тенісом, але потрібно було отримати дозвіл керівництва. Я написав листа керівнику нашої громади з проханням, щоб нам виділили години і дні, коли б ми могли грати в теніс у новій школі. Також ми просили і допомогти з придбанням столів, іншого інвентаря для настільного тенісу. Використовувати приміщення нам дозволили одразу. Спочатку я орендував два стола і ми одразу почали тренуватися, але, звичайно, хотілося мати свої столи. Через якийсь час з міської ради нам повідомили, що виділили гроші на придбання інвентаря для настільного тенісу. Ми закупили ще два столи, бортики, ракетки, м’ячики тощо», – каже Владислав Добридін.
Крім того, громадська організація Владислава Добридіна перемогла в одному з проєктів Програми «U-LEAD з Європою», яка придбала для їхнього тенісного клубу професійний стіл для гри в настільний теніс.
До новоствореного тенісного клубу почали записуватись не лише люди, які вміють грати в настільний теніс, а й діти чи дорослі, які хотіли навчитись нових для себе вмінь. Окрім приємного і корисного проведення вільного часу серед однодумців, Владислав зі своїми друзями безкоштовно навчають настільному тенісу дітей та організовують змагання.
«Мій клуб інклюзивний, він для всіх. Настільний теніс – це та гра, яка дозволяє грати всім на одному рівні. Тому сюди приходять і діти, і дорослі, і люди з інвалідністю, і здорові люди. Кожен, хто бажає займатися чи просто пограти в настільний теніс, може до нас прийти і з користю провести вільний час. Нещодавно у нас проводились регіональні змагання з настільного тенісу. Сюди приїздили учасники не лише з нашого міста і району, були спортсмени з усієї області. У нас було чотири категорії. Змагалися діти, дорослі, та окремо візочники-чоловіки і візочники-жінки», – сказав В. Добридін.
Він зізнається, що дуже радіє, коли бачить дітей чи дорослих людей як здорових, так і з інвалідністю, які замість вештання вулицями міста приходить до них у клуб з настільного тенісу.
«Я сам дуже люблю настільний теніс і хочу, щоб у цьому місті діти не ходили по вулиці, а займалися спортом. Щоб вони мали якийсь вибір між тим, щоб піти погуляти і піти у спортзал. Мені це подобається, тому я цим займаємося», - додає Владислав Добридін.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами