Музей воєнної історії краю, що у Чернівцях, поповнився новою експозицією. Його відвідувачі відтепер мають змогу побачити артефакти Євромайдану та з зони проведення антитерористичної операції. Експозицію символічно відкрили напередодні 9 травня під гаслом «Пам’ятаємо та Перемагаємо».
Напередодні 9 травня музей збагатився експонатами, які нагадуватимуть всім українцям про події, котрі вже стали історією.
Ірина Застанкевич, головний спеціаліст Управління освіти міської ради: «Сьогодні, фактично, ми презентували цю експозицію. Вона присвячена Героям Майдану і Героям АТО».
Галина Абрам’юк, заступник директора Чернівецької гімназії №5: «Тут є ось ті перші самопальні бронежилети, якими наші волелюбці на Майдані хотіли захистити себе від кулі снайпера. Це прапор, який обгорів і який був тим таким мірилом патріотизму, бо він весь час майорів на барикадами, багато є вервиць, багато оберегів, ну і зброя, якщо її можна назвати зброєю - це бити, якими теж хотіли захистити свою Україну».
Важливе місце в експозиції зайняли фотографії Героїв Небесної сотні: Василя Аксенина та Олександра Щербанюка. Під час урочистого відкриття експозиції, їхні родичі подарували музею речі, які були найдорожчими для Героїв Небесної сотні.
Наталія Щербанюк, дружина Олександра Щербанюка: «Ви попросили щось принести пам’ятне і те, що було б близьке і зберегло про нього пам'ять. Спочатку не знала. А от сьогодні подивилась, но я вважаю, що ось це – частина його, це те, що він любив, це те, що відображає його внутрішній світ».
Саме ці експонати розвіюватимуть чимало міфів та неправди, які намагається нав’язувати українцям країна-окупант.
Наталія Щербанюк, дружина Олександра Щербанюка: «Людина, котра об’єднала і конфесії і різні національності, тобто російськомовний, у вишиванці і кіпє. Ось ця фраза».
Дружина Олександра Щербанюка та син Василя Аксенина подарували музею також писанки, котрі спеціально для них створили діти. Кожна з них має особливу символіку, яка відображає внутрішній світ загиблих Героїв. Вони тішаться, що завдяки експозиції жива історія закарбується на віки.
Юрій Аксенин, син Василь Аксенина: «Це неймовірно приємно, бо якщо діти будуть сюди приходити, то в нас буде хороше майбутнє. Будуть рівнятись на таких от людей, як Василь Аксенин та Олександр Щербанюк. І всі, хто з Небесної сотні і всі, хто загинули в АТО».
Частину новоствореної експозиції присвятили тим, хто зараз відвойовує майбутнє України в зоні АТО. Артефакт зі Сходу - використана гільза від снаряда, розмальована маленькими буковинцями яскравими кольорами, а також фотографії українських захисників і книга пам’яті поповнили музей.
Василь Дмитрук, учасник АТО: «Мені надзвичайно приємно, що тут створили такі стенди і що доносять до громадськості».
Галина Абрам’юк, заступник директора Чернівецької гімназії №5: «Україна вистоїть в боротьбі з російським агресором, бо має своїх воїнів-захисників в зоні АТО і має народ, який в цьому музеї збирається, щоби пошановувати Героїв небесної сотні, героїв АТО, щоби пам’янути їх саме напередодні 8 травня».
Побачити експозицію, котру символічно відкрили під гаслом «Пам’ятаємо та Перемагаємо», можуть відвідати всі охочі в музеї воєнної історії краю, на вулиці Аксенина, 2.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами