Буковинці, як і загалом українці з 8 травня розпочали нову традицію святкування Перемоги над нацизмом у Європі. Відтепер цей день пам’ятатимуть, як «День пам’яті та примирення». Чому «День Перемоги» отримав нову назву і яка причина, що відзначатимуть його вже з 8 травня – в сюжеті Ольги Андріцької.
Червоні маки і молитва за примирення – ці люди зібралися у надзвичайно важливий день для всієї Європи, і для України. Протягом попередніх 24 років наша держава відзначала 9 травня День Перемоги за радянським зразком. І ось вперше за Указом Президента українці відзначатимуть цей день, як «День пам’яті та примирення».
Ігор Гаврада, політолог: «Починаючи із кінця Другої світової війни європейські країни: Франція, Великобританія відзначають 8 травня саме як «День пам’яті та примирення», а не як «День Перемоги. 8 травня 1945 року, коли фельдмаршал від імені Німеччини підписував капітуляцію в передмісті Берліна – це була пізня година 8 травня за берлінським часом. В цей час у Москві вже була пізня година 9 травня. Це історична правда».
Це наблизить нас до європейських традицій і допоможе пам’ятати власну, а не чужу історію – вважають буковинці.
Ольга Гакман, буковинка: «На мою думку – це дуже доречно. Адже в моїй сім’ї мій дідусь пішов воювати в польську армію, бабуся була зв’язківкою УПА. Її рідний брат загинув будучи в армії УПА. Вони так само загинули за свою країну, за свою Україну. І разом з тим дуже прикро, що ми не знаємо своєї історії».
Національною трагедією називають Другу світову війну для України. Тоді українці змушені були воювати проти своїх братів.
Ганна Скорейко, історик: «Українці воювали по дві сторони, бо в них не було другого виходу. Тобто ті. Хто були мобілізовані до червоної армії, вони воювали на боці Радянського Союзу. В 41 році, коли прийшли німці, здавалось, що прийшли визволителі вже від сталінського режиму, але виявилось, що вони прийшли також виключно за українським ресурсом – люди, хліб».
Саме з цієї причини слово примирення відтепер буде ключовим під час відзначення цього свята.
Христина Марчук, буковинка: «Так я рахую, що потрібно примирення. Це вся радянська система вдала була спрямована, що Герої – це солдати радянської армії, а воїни ОУН-УПА – це ті, хто співпрацював з нацизмом і так далі. Ну ми знаємо історію, що люди віддавали своє життя за Україну, вони хотіли незалежної України. Так як і зараз це відбувається, на жаль, історія повторюється».
Отець Олег: «Якщо ми хочемо бути християнами, ми повинні мати мир між всіма, Європа нам показує сьогодні приклад миру між усіма воїнами, які приймали участь у війні. І ми православні повинні підтримати це, що це те, що Бог дав нам – мир».
З року в рік до організації таких заходів долучається все більше молоді.
Євген Паламарчук: «Я прийшов, щоб підтримати велоклуб гімназії №2 і відзначити 70-річчя Перемоги над німецькими фашистами».
Аби все більше людей пам’ятали цей день, громадські активісти дарували перехожим маки пам’яті.
Наталія Якимчук, керівник громадської організації «Гідність Буковини»: «Сьогодні день, коли вся Європа і всі Українці згадуємо всі ті жертви, які понесло людство. Це не повинно повторитися і той мир, який сьогодні відвойовують наші хлопці на Сході повинен бути міцним, стабільним і нарешті настати».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами