Максим Козменко: Ганяти продавців з тротуарів, це є обов’язком інспекторів?
Ярослав Кушнірик: Ні. Стихійна торгівля не входить у повноваження нашого управління. В нас лише 152 стаття, це «порушення правил благоустрою», це зовсім інша стаття нашого кодексу. Реальні важелі є лише в поліції. Єдине, ця справа досить марудна. І не завжди поліція хоче нею займатися. Адже штраф набагато менший за той час, скільки вони витрачають на це порушення, відволікаючись від інших проблем. Але ми готові допомагати. І є розпорядження про створення робочих груп. І в кожній робочій групі є представники нашого управління. І коли поліція буде готова до здійснення таких рейдів, то ми будемо допомагати. Тому що ми так само можемо накладати штраф не за торгівлю, а за засмічення, якщо там буде затримана людина. І буде покарана по лінії поліції за вуличну торгівлю, а також, якщо буде засмічення, ще й за це.
Максим Козменко: На Вашу думку, стихійну торгівлю взагалі реально в нас подолати?
Ярослав Кушнірик: Вона в нас буде до тих пір, поки люди будуть купувати те, що лежить на тротуарах. От і все. Поки люди не стануть себе поважати і поки люди не задумаються про те, як я можу купувати те, що лежить на пекучому тротуарі. Якщо люди погоджуються з тим, що вони заслуговують на те, аби купувати товар з тротуару з пилюкою, болотом, а не піти на ринок, зокрема, за натуральними продуктами. На ринках є лабораторії, які перевіряють продукцію. І навіть якщо з людиною щось станеться, то як мінімум, вона може звернутися по відшкодування. Але якщо ти купуєш з пластикової пляшки, яка невідомо де була, із невідомою речовиною, то що казати. Це тільки має бути зміна в свідомості наших людей. Як тільки ми перестанемо це купувати, тоді стихійна торгівля відімре.
Максим Козменко: А штрафами можливо вирівняти цю ситуацію?
Ярослав Кушнірик: Можливо і штрафами. Просто тоді поліції треба буде більше з цим боротися і докладати більше зусиль. Але дешевший шлях, це просто поміняти свідомість і цього не купувати. В світі, багато хто скаже, є блошині ринки. Проте блошині ринки – це не торгівля продуктами на асфальті в пилюці. Там на цих блошиних ринках збираються люди, які продають якісь вживані речі чи антикваріат, тобто воно там організовано. Після себе там люди залишають чистоту.
Максим Козменко: Щодо блошиних ринків, у нас популярне місце біля Руського мосту. Там дійсно є цікаві речі, і там збираються вихідними днями ентузіасти тієї справи. Але також є осередок блошиного ринку по вулиці Героїв Майдану, між ринком і в напрямку до Садової. Чи виникала ідея об’єднати ринки, або ж вплинути на продавців, аби вони не стояли там на тротуарі?
Ярослав Кушнірик: Це все можна зробити. Але, як я вже казав, це може зробити тільки поліція. Питання ж не в тому, щоб формально прийняти рішення, аби управління благоустрою цим займалося. Згідно нашого законодавства, затримати людину і вимагати в неї документи може тільки працівник поліції. Все. Тому така ситуація.
Нагадаємо, А.Шкроб: Патрульний має ловити злочинців, а не боротися з бабусями за торгівлю на тротуарі.
Читати ще: Що потрібно знати про ботулізм.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами