У департаменті АПК Чернівецької ОДА розповіли, що наразі у них немає достатньо коштів, щоб компенсувати власникам трьох і більше голів великої рогатої худоби ті гроші, які передбачені програмою підтримки тваринництва в області.
Про це повідомила директора департаменту АПК та розвитку сільських територій Чернівецької ОДА Людмила Федірчик під час Інформаційного заходу «Державні та регіональні програми підтримки АПК та розвитку територій», який відбувся у Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування.
Під час цього заходу представники регіональної влади, громадських організацій та підприємництва розповідали об’єднаним громадам Чернівецької області про можливості залучення державної та міжнародної підтримки до розвитку сільського господарства.
«Поки що, на жаль, у нас недостатньо коштів, щоб виплатити їх усім, хто подав відповідні заявки. Але ми подаємо на найближчу сесію обласної ради пропозицію додати грошей на ці потреби. І ми сподіваємось, що найближчим часом усі, хто утримує 3 і більше голів худоби та подав до нас необхідні відомості, зможуть отримати відповідну фінансову підтримку», - сказала Л. Федірчик.
Читайте також: Завершення етапу децентралізації на Буковині: якою буде область у 2020 році.
Окрім цієї програми підтримки малих фермерських господарств, присутніх ознайомили з іще кількома корисними програмами та можливістю отримання бюджетних коштів на їх реалізацію.
«У 2016 році на законодавчому рівні була затверджена норма направляти на стимулювання сільськогосподарських товаровиробників України один відсоток валового внутрішнього продукту. Ця норма діє уже три роки. Наприклад, у поточному році в держбюджеті передбачили 5,9 млрд гривень саме на стимулювання сільськогосподарських товаровиробників. Хоча цей рік уже наближається до завершення, але у сільських підприємців досі залишається хороша можливість скористатися цією підтримкою, яку пропонує держава через різні програми», – сказала голова ГО «Буковинська асоціація сільськогосподарських дорадчих служб» Надія Мельник.
Вона повідомила присутніх, що найбільшу питому вагу з передбачених у держбюджеті 5,9 мілярдів гривень займає підтримка розвитку тваринництва.
«У нас в країні різко знижується поголів’я великої рогатої худоби, падає виробництво м’яса й молока. Тому щоб не закуповувати цю продукцію в інших країнах, наша держава намагається всіляко стимулювати галузь тваринництва. На це з держбюджету направили 3,5 мільярдів гривень. На компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки в бюджеті передбачили 882 мільйони гривень, на фінансову підтримку фермерських господарств по двох програмах – мільярд гривень, на розвиток садівництва – 400 мільйонів та на фінансову підтримку заходів із кредитування агропромислового сектору – 127 мільйонів гривень», – поінформувала Н. Мельник.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами