Захисні костюми для саперів, роботи, що дистанційно шукають вибухівку. Канада передала Україні військове обладнання для розмінування на понад два мільйони доларів. Усе – вже відправили на передову. Таке обладнання зможе вберегти від поранень унаслідок вибухів не лише військових,а й цивільних.
Такий 50-кілограмовий костюм, де лише шолом важить 11 кілограмів, може захистити від вибуху, кажуть сапери. За допомогою цього скафандру можна шукати вибухівку протягом кількох годин і навіть уночі.
Сергій Мельник, старший інструктор загону Центру розмінування Збройних Сил: Все показують чотири камери спостереження . За рахунок них оператор може спостерігати за предметом.
У найближчі дні це обладнання буде там, де воно – найнеобхідніше - у зоні антитерористичної операції.
Сергій Мельник, старший інструктор загону Центру розмінування Збройних Сил: На даний момент дуже потрібне для саперів, тому що сапер працює в укритті, працює сам робот.
Військове обладнання на понад два мільйони доларів Україні надала Канада. Це костюми сапера, телескопічні маніпулятори, роботи та комплекти для пошуку і знешкодження вибухівки.
Роман Ващук, Посол Канади в Україні: Ці засоби розмінування та захисту, це засоби не озброєння, а роззброєння, це засоби для безпеки і військових і цивільного населення, це матеріальний вияв нашої турботи, нашої солідарності з українським народом.
Окрім цього, канадські військові адаптують знання українських армійців по знешкодженню боєприпасів під методики НАТО. Перші 13-ть військовослужбовців вже отримали такі сертифікати.
Олег Гаврилюк, заступник начальника Центру розмінування з понеділка розпочинає підготовку друга група, в її склад входять інструктори, наші офіцери, які у подальшому навчатимуть вже наших військових, до кінця року буде ще один курс, і на 2016- ий заплановано ще 10 курсів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами