Аграрії та чиновники Кіцманскього арйону за кошти ЄС спільно із громадянами та Румунії та Молдови вчились протидіяти ерозії грунтів
В Чернівецькій області завершився проект Міністерства регіонального розвитку та державного управління Румунії від Спільного Органу Управління Спільної операційної програми Румунія- Україна-Республіка Молдова «Використання європейського досвіду у боротьбі з ерозією ґрунтів».
Читати ще: Мерія починає встановлювати лічильники тепла
Юрій Косар, в.о. голови Кіцманської РДА: Європейський союз підтримав, тому що боротьба з ерозією ґрунтів важлива не лише для покращення ґрунтів, але й для підвищення врожайності. І це сьогодні загрозливе становище, бо сьогодні понад 80 відсотків ґрунтів, які піддають водній та вітровій ерозії.
Ігор Богатирець, заступник голови Чернівецької обласної адміністрації: За три роки багато зроблено – закуплено техніки, супроводження, навчання звітування. У проекті було залучено багато фахівців. І ми плавно підходимо до завершення проекту. Всього загальна вартість проекту була 1 693 тисячі євро. Участь в нашому проекті приймали спільно у рамках програми Румунія-Україна-Республіка Молдова.
Партнери проекту з трьох країн обмінювались досвідом та проводили спільні тренінги. Також зроблено наукове дослідження ерозії ґрунтів району. За кошти Євросоюзу спільно із місцевим співфінансуванням у Кіцманському районі придбали 10 одиниць нової техніки.
Петро Лумей, голова Кіцманської районної ради: Нам вдалось виділити з районного бюджету понад 3 мільйони гривень, щоб завершити проект, закуплена нова техніка, нам вдалось переконати як депутатів, так і громадськість району, що цей проект вкрай необхідний. В минулому році ще у травні було створене комунальне підприємство «Кіцманська машинно-тракторна станція». Йому передана техніка, і воно займатиметься проблемою ерозії ґрунтів в районі
Вам буде цікаво: З нагоди Дня Святого Миколая діти буковинських Героїв-учасників АТО отримали подарунки (ФОТО)
Тепер підприємство зможе допомагати аграріям району, безкоштовно надаючи техніку для протидії ерозії ґрунтів на основі попередніх наукових дослідження та розробленої карти. Для цих цілей також придбано 55 тисяч літрів пального.
Юрій Косар, в.о. голови Кіцманської РДА: У нас створена черга і по мірі можливості надходження заяв, створена робоча група, яка й визначатиме, коли і кому дати техніку в використання.
Ініціатори проекту на початку року вже планують брати участь в новій програмі – Румунія – Україна 2014-2020 .
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами