В багаточисельній школі, наприклад, в місті Чернівці, один учень обходиться державі в 5-6 тисяч гривень, а в малочисельній – 21-22 тисячі на рік.
Освіту Чернівецької області чекають зміни, зважаючи на проведення адміністративно-територіальної реформи. Після того, як громади приймуть рішення про об’єднання, реконструкція чекає і на школи, запевнила директор департаменту освіти і науки ОДА, Оксана Палійчук на програмі «Суть Речей». Адже невеличкі класи невигідні ні економічно, ні якісно. Держава платить багато, а перемоги на олімпіадах і конкурсах здобувають учні з багаточисельних шкіл.
Оксана Палійчук, директор департаменту освіти і науки ОДА: «Ми рухаємося в Європу. А що показує світовий досвід? Маленька громада велику школу не зможе потягнути, утримати. А вчителі, оскільки учнів мало – мають мале навантаження. В такому випадку такі вчителі читають по 2-3 предмети. Про яку якість тут можна говорити? А інші просто не приїдуть. Бо це треба добратися в село. Я знаю по Герцаївському районі. Коли керівник освіти каже, що треба в 3-х селах одночасно фізика, то приходять фізики, але ніхто з Чернівців не хоче їхати та й заробітки не такі великі, щоб до тих сіл добиратися»
В той же час Оксана Михайлівна запевняє, всім вчителям запропонують хорошу роботу, і в кожному селі, не зважаючи на об’єднання громад, обов’язково буде початкова школа. Тому, каже, майбутнє за навчально-виховними комплексами (НВК). Старших учнів до шкіл будуть довозити шкільними автобусами безкоштовно.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами