Громадська організація “Студена” розробить онлайн-курс для вчителів 1–4 класів із протидії цькувань та дискримінації в школі.
Про це “Новій українській школі повідомили” в організації.
Як зазначили там, курс запустять за декілька місяців на сайті студії онлайн-освіти EdEra. Вчителів мають навчити виявляти конфлікти, оперативно реагувати на випадки знущань та попереджувати психологічне та фізичне насильства серед школярів.
“За даними дослідження UNICEF 2016 року, 49% українських школярів підтвердили, що стикалися з проблемою знущань у школі, при цьому 36% не розповідали про це нікому через сором, страх та байдужість дорослих до проблеми. Ще тоді 49% опитаних дітей вказали на навчання вчителів протидії цькуванню, як шлях подолання проблеми“, – говорить координаторка проекту Анастасія Мельниченко.
Читати ще: Україна у лідерах за рівнем прояву підліткової агресії в Європі
Лекторами та розробниками курсу стануть: голова правління Інформаційно-консультативного жіночого центру Олена Суслова, радниця міністерки освіти і науки з питань політики гендерної рівності та антидискримінації в освіті, програмна директорка EdCamp Ukraine, експертка ГІАЦ “КРОНА” Олена Малахова, тренерка з питань протидії всім формам дискримінації і ксенофобії у проекті ГО “Донбас СОС” Галина Корнієнко, психологиня-консультантка та експертка з питань гендерної політики Наталя Орловська, правозахисниця і письменниця Лариса Денисенко, доцент кафедри філософії ХНМУ, експерт ГІАЦ “КРОНА” Олег Марущенко, а також керівник програм нових медіа в ГО “Інтерньюз-Україна” Віталій Мороз.
Для створення навчальної програми провели опитування серед вчителів 1–4 класів, завучів та шкільних психологів, щоб визначити найактуальніші для них теми.
П’ята частина опитаних зазначила, що не розуміє теми курсу, 19% найбільше цікавить тема дискримінації, 17% – цькування (булінгу), 14% – права людини, 10% – розв’язання конфліктів, 9% – насильство в родині, 8% – гендерні стереотипи, а 6% – зв’язок з інклюзією.
Фото: pexels.com
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами