Інтернет «вибухнув» новиною: німецькі вчені розробили універсальну вакцину від усіх видів раку. Чернівецькі онкологи таку інформацію сприймають скептично.
Дослідники з Майнцського університету в Німеччині розробили універсальну вакцину проти різних видів раку, повідомляє 5 канал. Вакцина активує захисні системи організму, які не дають пухлинам рости. Стаття з результатами роботи опублікована в журналі Nature.
Ключовим її компонентом є наночастинки, що містять РНК. Вони потрапляють всередину імунних клітин. Наночастки-ліпоплекси, які були створені вченими, складаються з молекул РНК, що кодує в собі інформацію про антиген, та ліпідної оболонки, що захищає молекули від руйнування організмом. Ліпоплекси несуть на своїй поверхні невеликий негативний заряд, що дає їм змогу потрапляти всередину дендритних клітин.
Дендритні клітини поглинають антигени – речовини, як правило, чужорідні для організму – і виставляють їх на своїй поверхні разом з білками головного комплексу гістосумісності. Тільки в такому вигляді антигени розпізнаються T-лімфоцитами, які активізують імунну систему організму на боротьбу з усіма носіями антигенів.
Дослідники, крім експериментів на тваринах, також перевірили дію невеликих кількостей наночастинок на людях, хворих на меланому. Результати також показали активацію імунної системи.
Оскільки будь-який білковий антиген може бути закодований за допомогою РНК, можна створити вакцину з наночастинками, що містять антигени будь-якої з пухлин. Ракові клітини мають на своїй поверхні білки-антигени, специфічні тільки для них. Такі антигени розпізнаються T-лімфоцитами, які знищують дефектні клітини до того, як останні почнуть рости, перетворюючись в пухлину.
Медики Чернівецького обласного онкологічного диспансеру наразі не підтверджують, однак, і не спростовують нову теорію боротьби з раком.
- Питання демаскування антигенів на мембрані пухлинних клітин є правильним підходом. Однак це - не нова ідея, - каже Ілля Тащук, т.в.о. головного лікаря онкодиспансеру. – Те, що знайшли механізм, - дуже позитивний факт. Щоправда, для його підтвердження потрібен час на клінічні випробування. Джерело - журнал Nature, - не є фаховим онкологічним. Тому наразі німці висунули цікаву теорію, із якою треба ще багато працювати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами