Рівень імунізації населення на Буковині наразі відстає від національного календаря щеплень. Про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповіла лікар-імунолог Аліна Дашкевич, пише ІА АСС.
«Звичайно, це зрозуміло, тому що пандемія, тому що ми з цим не зіштовхувалися і люди бояться приходити у поліклініку, не знають які наслідки, але все ж таки слід прислухатися до фахівців і не боятися того, що наразі є пандемія. Ми ж продовжуємо жити і продовжуємо працювати і життя продовжується. Просто це треба зробити все правильно. Тому я закликаю звернутися до своїх сімейних лікарів та переглянути свої календарі щеплень і щепитися», - каже Аліна Дашкевич.
За українським національним календарем щеплень, діти мають бути щеплені від 10 хвороб. Це туберкульоз, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, гемофільна інфекція гепатит В, кір, паротит, краснуха.
«Але дорослі забули про те, що вони також мали б бути щеплені. Тому що ми увесь час говоримо про дітей, але дорослі кожні 10 років також мали би бути щеплені від дифтерії та правцю», - додає лікар-імунолог.
Вона наголосила, що планова вакцинація продовжується. У Департаменті охорони здоров'я переглянули цифри. Як повідомляє Аліна Дашкевич, контрольний показник вакцинації за останні 9 місяців мав би складати приблизно 75% щеплених. Якщо врахувати, що 5% - медвідхилення та відмови з різних причин, то мало б бути 70% щеплених. На Буковині по жодному з показників немає таких відсотків.
«Якщо взяти комплекс по дифтерії, правцю, кашлюку у дітей до року, то він у нас на рівні 50%. Це не катастрофа, але ми не дотягуємо. Є діти, які впродовж багатьох років не щеплювалися і вони щеплюються за індивідуальним календарем. Ті діти, які старші 2-3-х років та відвідують організовані колективи, там ситуація гірша – до 30% щеплених.
Вакцина від поліомієліту – це вакцина з якою ми працювали впродовж багатьох років. Також ці показники по цьому виду щеплень на рівні 30% по області. Дуже непопулярної чомусь є вакцина проти гепатиту В.
Ще така вакцина від гемофільної інфекції є непопулярною, але якщо я скажу, що вона захищає від менінгіту, то можливо люди задумаються. Всі ходять шукають вакцину від менінгіту, то будь ласка, у нас у державних установах є від гемофільної інфекції, будь ласка, вона теж захищає від менінгіту, який викликається гемофільною паличкою», - каже Аліна Дашкевич.
Лікар-імунолог застерігає, що якщо на фоні пандемії COVID-19 відбудеться спалах ще якоїсь інфекції, то буде дуже важко.
«І так дуже велике навантаження на медичних працівників і люди всі перелякані, і не розуміють що робити. Тому ми дуже занепокоєні тим, що планова вакцинація призупинилася. Так, коли тільки почалася пандемія, ми самі чітко не знали як діяти і десь на 3 тижні призупинили вакцинацію. Але далі ми побачили рекомендації ВООЗ і відновили планову вакцинацію. Ми все зробили для того, щоб розмежувати потоки цих дітей, були складені графіки роботи кабінету щеплень», - додає лікар.
Дивіться нас на YouTube
У світі розширюють календарі щеплень і Аліна Дашкевич розповідає, що наразі імунологи працюють над тим, щоб з 2021 року до українського національного календаря щеплень включили ще одну вакцину від пневмококової інфекції.
«Це вакцина, яка захищає наших дітей від лор-патологій, від пневмоній, від тих же менінгітів, тобто вона дуже цінна і наразі дуже багато батьків звертаються за нею. Вона наразі є платна і наявна в аптечній мережі, деякі батьки приходять і просять проконсультувати з цих питань. І вже є дітки, які у нас почали вакцинуватися і я вам скажу, що дуже гарні результати. Тому що діти менше хворіють на лор-патології: це ті ж отити, синусити, аденоїди, а це потім опускається нижче, тому вона оберігає наших дітей від дуже багатьох патологій. І дуже сподіваюся, що вона буде введена до державного календаря щеплень і закуплена за державний кошт, тому що це не дешева вакцина, якщо купувати всі три дози. Їх вводять з 2-місячного віку. В Україні плануємо вводити її у 2, 4 місяці та у рік», - розповіла Аліна Дашкевич.
Як зазначила лікар-імунолог, наразі всі вакцини, які передбачені національним календарем щеплень, є у достатній кількості у Чернівцях.
Читайте також: Вакцин від грипу у Чернівцях поки немає: коли вони з'являться в аптеках
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами