Лікар-анестезіолог Рівненської обласної лікарні Павло Сільковський - один із тих, хто підхопив просвітницьку місію та намагається через власні соцмережі донести українцям, що ковід - це не страшно і не назавжди. Окрім того, в інтерв`ю газеті «День» медик висловив власну думку щодо карантину «вихідного дня», пише ІА АСС.
«Звісно, позитив у цьому є. Але завжди треба зважати, що будь-яка медаль має дві сторони. Негативних сторін від локдауну значно більше, ніж плюсів. Ми вже побачили з попереднього досвіду, наскільки страждає психологічний стан людей, як погіршується їхнє здоров’я, при цьому вони не можуть отримати достатньої медичної допомоги, пов’язаної з іншими хворобами, які в них так само загострюються від того, що люди постійно перебувають у тривозі. Люди, які втратили роботу або не працювали і не мали заробітку, не мали жодної компенсації від держави. Це дуже сильно підвищило їхню тривожність і суттєво вплинуло на їхній матеріальний стан. Це все мінуси, - зазначає лікар. - До того ж зараз холодний сезон, коли треба більше платити за комунальні послуги, у людей, які орендують житло, виникають проблеми з оплатою за нього. Тобто є проблеми, з якими люди вже стикнулися. При цьому немає загального бачення, що держава готова підтримати громадян у скрутні часи.
Так, це складний період, ми розуміємо, що не можна однозначно звинувачувати владу, ніхто цього не чекав і ніхто до кінця не знає, який рецепт буде більш правильний. Це покаже час. Але, принаймні, якщо ми якісь рішення приймаємо про обмеження, то мають бути рішення і про підтримку людей. Днями Верховна Рада не підтримала відстрочення касових апаратів для підприємців. Тобто з одного боку, робимо заходи жорсткішими, а з іншого — показуємо, що влада не готова йти на поступки. І це все не сприяє ні довірі до влади, ні нашому психологічному комфорту. У такому разі просто треба дати право людям працювати».
Лікар-анестезіолог Чернівецької обласної лікарні Андрій Аносов пояснив, чому, на його думку, карантин «вихідного дня» потрібен:
«Від часу залежить! Чим пізніше час, тим більше у відвідувачів ресторанів «градус», менше страху і можливості для контролю! Вихідні - теж. Більшість людей у будні ходять сталими маршрутами і контактують з тими ж самими людьми. В вихідні непередбачено проконтактували і понесли заразу звичним маршрутом, - написав лікар на своїй сторінці у Фейсбук. - Схаменіться вже! Наразі вільних місць в обласній реанімації Чернівців немає. Взагалі, навіть для «блатних».
Лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко проти вибіркового карантину:
«Бачимо сьогодні, що у країнах Європи карантинні обмеження стають дуже жорсткими. Вводять комендантські години, обмеження в перебуванні у громадських місцях. Є приклади, коли дозволяють лише одній людині з сім'ї заходити за покупками. В Україні ж у нас дивні карантинні заходи. І навесні ми бачили приклади вибіркового карантину, коли були закриті всі заклади, але дозволялася служба в церквах. Під час великих релігійних свят церкви збирали велику кількість прихожан, далеко не всюди дотримувалися належних епідеміологічних норм, а правоохоронці жодним чином не могли вплинути на них. Так само і зараз... Особисто я проти таких вибіркових карантинів, - сказала Ольга Кобевко в коментарі ІА АСС. - Навесні ми мали практику закриття продуктових магазинів у вихідні. Це призводило до великих черг у п'ятницю, адже людям потрібно було протриматися зі своїми запасами продуктів 2 - 3 дні. Вважаю це дурницею, адже забезпечивши два дні без контактів, створили умови для скупчення людей у таких чергах. Тому цього разу потрібно ретельно подумати, аби знову не створювати ситуацію, коли люди створюватимуть натовп для того, щоби купити собі продуктів на вихідні».
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами